crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Národní parky západní Kanady a severozápadního USA

Poznávací zájezdy, USA

Letos jsme pro vás připravili novinku, zájezd zaměřený na monumentální krajinu a přírodní zajímavosti západní Kanady s přídavkem tématicky podobných oblastí severozápadního USA. Na této cestě poznáte velkou část ze zdejších nejkrásnějších přírodních atrakcí, mezi něž patří...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Letos jsme pro vás připravili novinku, zájezd zaměřený na monumentální krajinu a přírodní zajímavosti západní Kanady s přídavkem tématicky podobných oblastí severozápadního USA. Na této cestě poznáte velkou část ze zdejších nejkrásnějších přírodních atrakcí, mezi něž patří velkolepá údolí sevřená mezi štíty hor pokrytých i v létě sněhem a ledem, řeky protékající hlubokými kaňony a soutěskami a bouřící v mohutných vodopádech či peřejích, smaragdová ledovcová jezera, ve kterých se odráží okolní horské vrcholky. Navštívíte oblasti se suchou i bujnou vegetací. Budete mít možnost si projít prastaré deštné lesy s obrovskými stromy i lahodnou krajinu horských lučin, uvidíte mokřiny i vřesoviště, budete projíždět prérií a procházet se po plážích. V těchto končinách ještě stále divoce žijí mnohé druhy zvěře a ptáků, je možné potkat srnčí i jelení zvěř, losy i soby cariboo, ovci tlustorohou, mývala nebo kojota, případně dokonce zahlédnout vládce zdejší přírody - medvěda baribala či grizzlyho, pumám se raději vyhneme. Kanadskými řekami táhnou v době tření lososi, kterými se živí nejen medvědi, ale i majestátní orli bělohlaví, které můžete často spatřit kroužit na nebi.
Po celou dobu budete mít možnost potkávat potomky původních místních indiánských kmenů, kteří si stále více uvědomují svou svébytnost a vrací se k některým tradicím. Původní i nově vytesané totemy spatříte na mnoha místech po celé Kanadě.
Obyvatelé této země rovněž velmi pečují o připomínky (z našeho pohledu krátké) historie ostatního přistěhovalého obyvatelstva, jmenovitě pevností, historických center měst i celých zlatokopeckých městeček. Některé z nich navštívíte. Po cestě nemůžeme minout i některá významná technická díla - přehrady a mosty překlenující údolí řek. To platí i pro stavby zasvěcené sportu, činnosti, kterou Kanaďané pěstují více, než známe u nás.
Okruh, procházející kanadskými provinciemi Alberta a Britská Kolumbie a americkými státy Washington, Idaho a Montana, tak přibližuje to nejdůležitější a nejzajímavější, co v této oblasti lze spatřit.

Program zájezdu:
1.den (po): Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Seattle.

2.den (út): Výlet v národním parku MOUNT RAINIER, jehož centrem je stejnojmenná aktivní sopka a nejvyšší hora státu Washington. Výhledy na vrchol pokrytý sněhem a ledem i na malebné horské lučiny.

3.den (st): Prohlídka největší betonové stavby v Severní Americe, přehrady GRAND COULEE DAM na řece Columbia, přejezd přes Idaho do Montany.

4.den (čt): Alpinské louky, nedotčené lesy i velehorská krajina přetvořená ledovcem v americkém národním parku GLACIER na hranicích Kanady. Tento kraj, který byl díky své majestátnosti vždy posvátný pro indiánské obyvatele, je často nazýván „Koruna kontinentu“. Přejezd do kanadské provincie Alberta.

5.den (pá): Na pomezí kanadské prérie a Skalistých hor navštívíte NP WATERTON LAKES, tvořící se svým americkým protějškem Mezinárodní mírový park. Mohutné horské štíty mezi sebou svírají hluboká ledovcová jezera, ze kterých vytékají řeky do tří oceánů - Severního, Tichého i Atlantického. Prohlídka historické pevnosti FORT MACLEOD, kdysi nejvýznamnějšího opěrného bodu slavné kanadské jízdní policie na Západě.

6.den (so): Návštěva oblasti kanadských velkých plání. Procházka mezi podivnými skalními sloupy „hoodoo,“ vytvořené erozí prérie v kraji ALBERTA BADLANDS, jednom z největších nalezišť dinosauřích koster na světě. Možnost návštěvy světoznámého Královského Tyrrellova muzea dinosaurů v městě DRUMHELLER. Prohlídka města CALGARY, rozlohou největšího města Kanady,dějiště olympijských her v roce 1988.

7.den (ne): Přejezd do oblasti, v níž dosud volně žijí medvědi grizzly. Východní část NÁRODNÍHO PARKU BANFF, nejstaršího v Kanadě a třetího nejstaršího na světě - procházky v horské přírodě okolí lázeňského města Banff, výlet k vodopádům v soutěsce Johnston Canyon. Zastávka v pestrém národním parku KOOTENAY s kaňony zaříznutými do vysoko vyzdvižených vápencových pohoří. Vycházka k minerálním pramenům PAINT POTS, jejichž jíl zbarvený oxidy železa používali Indiáni na barvení své kůže narudo. Možnost koupání v bazénech RADIUM HOT SPRINGS napájených horkými prameny.

8.den (po): Průjezd malebným údolím horního toku řeky Columbia River a průsmykem ROGERS PASS, který byl tvrdým oříškem při stavbě transkanadské železniční tratě. Návštěva národních parků GLACIER a MOUNT REVELSTOKE s horami pokrytými ledovci, na jejichž úpatí leží tsugové a zeravové pralesy s některými stromy dosahujícími stáří až tisíc let. Tůra ke splazu ledovce v údolí Illecillewaet. Výjezd na vrchol hory MT. REVELSTOKE s horskými lučinami a velkolepým výhledem.

9.den (út): Národní park YOHO, kde při vycházkách kromě řady hor o výšce přes 3000 m spatříte vysoké vodopády padající se strmých skalních stěn, řeky se stovkami obřích hrnců a smaragdově zbarvená jezera.

10.den (st): Prohlídka západní části národního parku BANFF. Tůry v okolí snad nejfotografovanějších míst kanadských Skalistých hor - nádherných ledovcových jezer LAKE LOUISE a MORAINE LAKE, v jejichž tyrkysově zbarvené vodě se zrcadlí majestátní štíty.

11.den (čt): Dokončení NP BANFF - další okouzlující pohledy na horské velikány zdvojené odrazem v ledovcových jezerech. Vyhlídková jízda „nejkrásnější silnicí na světě“ Icefield Parkway vedoucí hlubokým glaciálním údolím a spojující NP Banff s národním parkem JASPER. Pohledy na jednotlivé splazy obrovského horského ledovce COLUMBIA ICEFIELD pokrývajícího hřebeny kanadských Skalistých hor. Jezera BOW LAKE a PEYTO LAKE, kaňon MISTAYA. Možnost výjezdu speciálním autobusem k ledovcovému splazu ATHABASCA GLACIER. Vodopády SUNWAPTA a ATHABASCA.

12.den (pá): Druhý den v NP JASPER - kouzelná jezera MEDICINE LAKE a MALIGNE LAKE v oblasti, kde se zdržují stáda sobů cariboo. Přejezd přes hřeben Skalistých hor průsmykem Yellowhead Pass. Vycházka pod nejvyšší horou kanadských Skalistých hor MT. ROBSON ve stejnojmenném provinciálním parku.

13.den (so): Vyhlídková jízda půvabnou oblastí Cariboo, oplývající divokou zvěří. Návštěva pitoreskního zlatokopeckého městečka BARKERVILLE, kdysi největšího města na západě, které se nyní po letech zapomnění stalo oblíbeným cílem turistů.

14.den (ne): Průjezd malebnou krajinou údolí řek FRASER a THOMPSON, známých obrovským množstvím lososů, kteří tudy v době tření táhnou. Zastávky u jednotlivých přírodních krás i technických zajímavostí. Rokle Chasm v pestře zbarvených magmatických skalách, železniční mosty překračující řeku Thompson u Spences Bridge.

15.den (po): Cesta podél řeky Fraser protékající úchvatným sevřeným kaňonem. Soutěska HELL'S GATE - Pekelná brána s rybím „žebříkem“ vybudovaným pro ulehčení tahu lososů, most Alexandra Bridge aj. Dojezd do třetího největšího kanadského města VANCOUVERU, malebně rozloženého na výběžku pevniny mezi ostrovy uprostřed mořského zálivu obklopeného několika horskými pásmy. Prohlídka - střed města, Stanley Park, čínská čtvrť, kanadský pavilon pro světovou výstavu Expo 86 „Canada Place“ aj.

16.den (út): Přejezd trajektem na překrásný VANCOUVER ISLAND, největší z ostrovů tichomořského pobřeží Severní Ameriky. Nádherná písečná pláž Rathrevor Beach, při odlivu až kilometr široká, vodopády Englishman River Falls a Little Qualicum Falls. MacMillanův provinciální park s pralesem obrovských douglasek, dosahujících stáří více než 800 let.

17.den (st): Návštěva národního parku PACIFIC RIM na tichomořském pobřeží ostrova Vancouver Island. Neuvěřitelná zeleň zeravových deštných pralesů se stromy porostlými mechem a lišejníkem, bělost písečných pláží, líbezná atmosféra rašelinišť, hukot příboje tříštícího se o skály pod majákem, to vše ve vás zanechá nesmazatelné vzpomínky.

18.den (čt): Přejezd na jihovýchod ostrova, zastávka v provinciálním parku GOLDSTREAM. VICTORIE, hlavní město Britské Kolumbie. Prohlídka tohoto nejbritštějšího z kanadských měst (staré město, znamenité Královské muzeum Britské Kolumbie, možnost projížďky lodičkou po zálivu aj.).
19.den (pá): Výlet s návštěvou světoznámého divu zahradní architektury, nádherného parku BUTCHART GARDENS, dokončení prohlídky Victorie. Přejezd trajektem zpět do USA do Port Angeles.

20.den (so): Návštěva amerického národního parku OLYMPIC obsahujícího mnoho různých přírodních prostředí - zaledněné horské vrcholky, náhorní lučiny, pralesy. Vycházka v okolí Hurricane Ridge s překrásnými výhledy na Mount Olympus.

21.den (ne): Průjezd východní částí poloostrova Olympic - oblastí, kde Betty MacDonaldová prožívala příběhy své slavné knihy „Vejce a já.“ Prohlídka malebného města SEATTLE na břehu Puget Sound s vyhlídkou na vrcholky Mt. Rainier, Olympic a Kaskádového pohoří, které tento záliv obklopují. Pioneer Square, čínská a japonská čtvrť, akvárium, rybí tržnice Pike Place Market, proslulá vyhlídková věž „Kosmická jehla.“ Odlet do Prahy.

22.den (po): Přílet do Prahy.

Ubytování: 20x ubytování v hotelech či motelech

Cena zahrnuje:

* leteckou přepravu
* pronájem minivanů na území USA a Kanady
* průvodce
* 20x ubytování v hotelech či motelech

Cena nezahrnuje:

* letištní taxy ve výši cca 5500 Kč
* vízum do USA cca 3000 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000