crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Zemí kaňonů a puebel

Poznávací zájezdy, USA

Skalisté hory a přírodní klenoty středozápadu USA. Program cesty mapuje půvabné oblasti států Utah, Colorado a Nové Mexiko s řadou přírodních unikátů jakými jsou Národní Park Arches, Canyonlands či Rocky Mountain. Je také setkáním s původními indiánskými kulturami a jejich...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Skalisté hory a přírodní klenoty středozápadu USA

Program cesty mapuje půvabné oblasti států Utah, Colorado a Nové Mexiko s řadou přírodních unikátů jakými jsou Národní Park Arches, Canyonlands či Rocky Mountain.
Je také setkáním s původními indiánskými kulturami a jejich současným životem.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Denveru. Po příletu transfer na hotel, případně orientační prohlídka města. Nocleh v Denveru.

2. den NP ROCKY MOUNTAIN

Brzy zrána vyrazíme do Skalistých hor, kde nás nejprve čeká neuvěřitelná cesta po vysokohorské silnici Trail Ridge do výšky 3713 metrů. Tady se otevře pohled na horské velikány, báječná údolí, alpské tundry a neprostupné lesy. Návštěva střediska Alpine, kde podnikneme výlet do přírody. V parku žije řada zvířat včetně losů, medvědů a horských pum. Podél jezera Grand Lake vyrazíme krajinou farmářských usedlostí do Steamboat Springs, nocleh.

3. den ZTRACENÝ SVĚT

Prohlídka Steamboat Springs, které patří k předním lyžařským resortům USA. Krajinou pouštního charakteru dojedeme do oázy povodí řeky Green. Čeká nás návštěva největšího naleziště dinosauřích koster na světě v rezervaci Dinosaur. A stojí to za to, spatříme nejen dokonale zachovalé kosti a lebky veleještěrů, při troše trpělivosti dokonce i celá jejich těla. Nocleh na trase.

4. den SALT LAKE CITY

Prohlídka Salt Lake City včetně návštěvy ústředí mormonské církve s katedrálou Mormon Temple, poutavým muzeem a rodným domem vůdce církve Birghama Yunga. Podíváme se na břeh Velkého solného jezera, případně i k solným pláním západně od města. Fakultativně pak do Státního parku Antelope Island se stádem bizonů a volně žijícími rysy. Nocleh na trase.

5. den NP CANYONLANDS

Přejezd do Moabu a návštěva Národního parku Canyonlands. Na vyhlídce Island in the Sky spatříme z výšky stovek metrů krajinu jakoby rozřezanou frézou šíleného
umělce. Tuhle nadpozemskou scenérii mají na svědomí řeky Colorado a Green. Ostatně jeden z nejúchvatnějších meandrů řeky Colorado spatříme v nedaleké rezervaci Dead Horse Point. Nocleh v Moabu.

6. den NP ARCHES

Dnes doporučujeme plavbu na motorové lodi po řece Colorado (fakultativně). Pak následuje prohlídka unikátních skalních oblouků a jednom z nejznámějších národních parků USA Arches. Volný program, nocleh v Moabu.

7. den MONUMENT VALLEY

Cestou na jih Utahu mineme skalisko Church Rock, v jehož patě si vydlabali osadníci modlitebnu. Následuje působivý párek kamenných kuželů Navajo Twin Rocks a pak přijde vrchol – příjezd do Monument Valley. Patrně každého napadne, že tohle už viděl. Proč ne? Vždyť úvod­ní scéna z filmu Tenkrát na západě proslavila údolí po celém světě. Úchvatné panorama rudých monolitů známe i z reklam jako Marlboro Country. Přímo na místě se nabízí možnost prozkoumat údolí v terénních autech navažských indiánů (fakultativně). Nocleh v Mexican Hat.

8. den NP MESA VERDE

Zastávka na spojnici čtyř amerických států Four Corners a příjezd k náhorní plošině Mesa Verde a stejnojmennému národnímu parku. Skalní města lidu Anasáziů nalezneme ve výšce 2,5 kilometru. Jsou vystavěna na vnitřních stěnách stolové hory způsobem, že odborníci dodnes žasnou nad dovednostmi téhle starobylé civilizace. Volný program v Durangu, nocleh.

9. den NOVÉ MEXIKO – TAOS

Brzy ráno následuje dobrodružná jízda historickým vláčkem do Silvertonu. Kdysi na téhle trase táhly lokomotivy dřevo, dobytek a stříbrnou rudu. K večeru příjezd do kouzelného Taos. Cestou se zastavíme u mostu Grande Gorge Bridge, který se dramaticky klene nad řekou Rio Grande. Volný program v Taos, nocleh.

10. den TAOS PUEBLO - GREAT SANDS

Prohlídka Taos, které nejlépe charakterizuje pohoda usazená do světle hnědého štuku španělské pueblové architektury. Útočiště zde kdysi nalezl legendární důstojník americké kavalerie Kit Carson. Prohlídka elegantního indiánského puebla Taos Pueblo a odjezd do rezervace Great Sand Dunes s písečnými dunami
s výškou až 2600 metrů. Nocleh na trase.

11. den ASPEN

Průsmykem Independence Pass (3688 m) se protáhneme do lyžařské riviéry Aspenu. Tohle půvabné městečko platí za ztělesnění luxusu a bohatství Ameriky. Výstavní domy zde mají například herci Jack Nicholson či Cher. V Glenwood Springs se můžeme vykoupat ve vyhlášených termálních lázních (fakultativně). Volný program v Glenwood Springs, nocleh.

12. den VAIL – GEORGETOWN

Krátká zastávka v dalším vyhlášeném středisku lyžování Vailu střiženém do tyrolského stylu. Poblíž městečka Georgetown s historickou železnicí vede silnice č. 5 až na vrchol velehory Mt. Evans (4347 m), čímž si zajistila titul nejvýše položené cesty v USA. Krátce odbočíme do městečka Central City, kde bývala v době zlaté horečky nejbohatší čtvereční míle planety. Z těchto šťastných časů se zachovala řada budov a s nimi i atmosféra počátku minulého století. Nocleh v Denveru.

13. den DENVER

Prohlídka Denveru. Návštěva centra města, čtvrtě LoDo a dalších zajímavých míst včetně obhlídky sportovní arény Pepsi Center, kde válí český hokejista Milan Hejduk. Volný program, nocleh v Denveru.

14. den DENVER – ODLET DO PRAHY

Volný program, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000