crosssearch

Řecko Řecko

Řecko je země dávných bájí a mýtů, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jejíž krajina má tolik tváří, v níž byli lidé obdařeni darem pohostinnosti. Ne náhodou o ní hovoříme jako o zemi bohů… Když bůh stvořil svět, zůstalo mu v rukou pár kamenů a protože nevěděl co s nimi, hodil je za rameno do moře. Tak prý, podle jedné z mnoha bájí, vznikly řecké ostrovy. Kolik jich vlastně je? Sami Řekové to nevědí, proto jim pomáhají turisté.

S námi můžete možnost v tomto roce poznat třeba Krétu nebo Rhodos. Sníte o slunci a teple? O krásné, malebné a mnohotvárné krajině, jejíž břehy omývají šplouchající vlny křišťálově modrého, průzračného moře? O zemi, kde jsou lidé přátelští a milí, o zemi opředené dávkou mytologických bájí a mýtů o místě s bohatou historií? Jestliže ano, potom namiřte své kroky do Řecka a nechte se okouzlit vším, co vám tato půvabná a rozmanitá země může nabídnout. Nesmírně členitou, překrásnou, někdy i drsnou krajinu s horskými masívy, kotlinami a říčkami. Krajinu přecházející z pobřeží v nádherné pláže s třpytivým mořem s vyčnívajícími skalnatými útesy a zelenými rozkvetlými svahy.

K tomu všemu upřímná pohostinnost místních lidí a výtečná kuchyně. Můžete se tam vracet znovu a znovu a vždy objevíte další, doposud vám utajená tajemství. Vydejte se do Řecka, do země s prastarou kulturou, bohatou historií a vzdělaností, nechte se prostoupit zářivými paprsky slunce, zaposlouchejte se do šumění moře. Potom najdete klid a mír v duši, odpočinek a štěstí. A co víc si přát na dovolené?

Krásné, nádherné, magické, kouzelné, nezapomenutelné, půvabné, mytické, romantické, skvostné… Takové je Řecko. Až navštívíte kolébku evropské civilizace, uvědomte si, že jde o zemi, kterou si vybrali za své sídlo bohové.

Obecné informace o Řecku

Řecko leží na nejjižnějším cípu Balkánského poloostrova, jeho rozloha je 132.000 km2, 81% je součástí pevniny, zbylá část náleží asi 1400 ostrovům, z nichž asi 150 je neobydlených,celková rozloha i s mořem je 400.000 km2. Největšími ostrovy jsou Kréta, Evia, Lesbos, Rhodos, Chios, Kefalonia či Korfu. Řecko se dělí na 14 krajů, počet obyvatel se odhaduje na necelých 11 milionů. Hlavním městem jsou Atheny s více jak 3,5 miliony obyvatel. Na reliéfu řecké pevniny se podílejí dvě horské soustavy, starší Řecko-Makedonská (na severu a východě) a albánsko-Řecká (též Helleniny, na západě a jihu). Nejvyšší horou Řecka je Olymp vysoký 2917m. Západní břehy Řecka omývá moře Jónské, jehož největší hloubka je téměř 5 km, východní břehy omývá moře Egejské hluboké téměř 4,5 km. Řecko je demokratická republika s parlamentem, prezidentem je Konstantin Stefanopoulos. Úřední jazyk je novořečtina, rozšířená je i angličtina. Měnou je zde od 1.1.2002 €, do té doby byla drachma - nejstarší měna na světě. Řecko je od roku 1981 členem Evropské Unie. Řeckou vlajku tvoří modro-bílé pruhy s bílým křížem, který je umístěn v modrém poli vlevo nahoře. Pruhů na vlajce je vždy devět, tedy přesně tolik, kolik je slabik, když rozdělíme řecká slova "eleftería i tánatos", což v překladu do češtiny znamená "svoboda, nebo smrt". Tato slova tak vystihují přesně charakter řeckého lidu. Řecký národní znak je tvořen stříbrným křížem ověnčeným vavřínovými ratolestmi. Náboženství je zde ortodoxní pravoslavné, 98% Řeků je ortodoxně věřících. Řecko se nachází v jiném časovém pásmu než Česká republika, čas je tady východoevropský, o 1 hodinu více než u nás. Podnebí převládá středomořské se suchými a horkými léty a chladnými zimami. Častým cílem turistů jsou ostrovy Kréta, Rhodos či ostrovy v Jónském moři, Zakynthos, Kefalonie, Lefkada či Korfu. Ti, kteří cestují za antickými památkami, dávají předost Peloponésu, který je jimi doslova prošpikován. Věříme, že si z naší bohaté nabídky zájezdů do Řecka vyberete i vy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000