crosssearch

Řecko Řecko - Lesbos

Lesbos, zvaný též Mytilini, je s rozlohou 1.630 km2 třetím největším ostrovem Řecka po Krétě a Evii. Naštěstí je ostrov na turistech v podstatě nezávislý, turistika tvoří sotva pět procent ostrovních příjmů, a tak zde stále najdete ničím nenarušený tradiční způsob života, vynikající autentickou místní kuchyni, zajímavé zvyky a tradice a v neposlední řadě také mnohem příznivější ceny než na jiných řeckých ostrovech.

Lesbos se nachází ve středo-severní části Egejského moře nedaleko tureckého pobřeží. Ostrov je velmi bohatý na zeleň, kromě všudypřítomných olivovníků se zde nacházejí především borovicové a dubové porosty. Místní obyvatelé zde žijí poklidným tempem a na každého návštěvníka zcela zaručeně zapůsobí pohodová a přátelská atmosféra.

Klikaté uličky hlavního města Mytilini, kouzelné kamenné domky vesnice Molyvos, nespočet hradů či rozličné kláštery a kostelíky, písečné pláže a průzračné moře plné vynikajících ryb nevyjímaje, to vše čeká na každého návštěvníka tohoto malebného ostrova. A až se posadíte v taverně ke stolu, usrknete vyhlášeného místního ouza a přivoníte ke krásně propečené rybě, zapomenete na okolní civilizaci a na malou chvíli se budete cítit jako jeden z místních rybářů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000