crosssearch

Řecko Řecko - Naxos

Naxos je největší a nejkrásnější Kaklandský ostrov s hornatou i úrodnou krajinou, nespočtem písčitých pláží, kterému vévodí nádherný vrcholek nejvyšší hory ostrova (Zas - 1008m) a také celého Kyklandského souostroví. Na ostrově vládne po většinu roku teplé středozemní podnebí. V létě jsou suché horké dny občas vystřídány větrem ,,meltemi", zvláště na severu a v pobřežních oblastech.

Naxos byl významným centrem kykladské kultury již od 2. století př.n.l. a jedním z prvních, kde se začal těžit mramor. V 6. století př.n.l. se zde rozvíjela proslulá antická sochařská škola. V roce 1207 padl do područí Benátčanů a vyrostla na něm řada opevněných obytných věží (pýrgoi), jejichž torza jsou k vidění dodnes. Naxos je všeobecně považován za kultovní místo boha plodnosti, vína a veselí Dionýsa. Na břehu ostrova podle řecké mytologie opustil proradný athénský princ Thésus krétskou princeznu Ariadnu, která mu pomohla zabít Minotaura a uniknout z labyrintu v Knóssu.

Tento řecký ostrov je od severu k jihu prostoupen mohutným horským pásmem s četnými jeskyněmi, spadajícím na východní stranu strmě dolů k pobřeží, směrem n západ však jen mírně do úrodné, zvlněné pahorkatiny a rovin bohatých na povrchovou vodu. Vnitrozemí Naxu pokrývá působivá mozaika bujných zahrad, vinic, sadů a vesnic, posetá benátskými strážními věžemi a historicky významnými lokalitami. V úrodné krajině se rozprostírají citrusové sady a olivové háje.

Na západním pobřeží ostrova, jižně od hlavního města Chora Naxos, se rozkládají kilometry nádherných, převážně písečných pláží. Některé z nich jsou i rájem pro vyznavače windsurfingu a kitingu, ty poněkud odlehlejší jsou klidnou oázou nudistů.

Hustá síť ostrovních silnic je po nedávné rekonstrukci ve velmi dobrém stavu a umožňuje bezpečnou dostupnost většiny míst, která by návštěvník neměl vynechat. Kromě možnosti organizovaných výletů, zapůjčení aut, motocyklů či jízdních kol lze k poznání ostrova nebo i k dopravě na vzdálenější pláže využít levnou a velmi dobře fungující místní autobusovou dopravu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000