crosssearch

Řecko Řecko - Naxos

Naxos je největší a nejkrásnější Kaklandský ostrov s hornatou i úrodnou krajinou, nespočtem písčitých pláží, kterému vévodí nádherný vrcholek nejvyšší hory ostrova (Zas - 1008m) a také celého Kyklandského souostroví. Na ostrově vládne po většinu roku teplé středozemní podnebí. V létě jsou suché horké dny občas vystřídány větrem ,,meltemi", zvláště na severu a v pobřežních oblastech.

Naxos byl významným centrem kykladské kultury již od 2. století př.n.l. a jedním z prvních, kde se začal těžit mramor. V 6. století př.n.l. se zde rozvíjela proslulá antická sochařská škola. V roce 1207 padl do područí Benátčanů a vyrostla na něm řada opevněných obytných věží (pýrgoi), jejichž torza jsou k vidění dodnes. Naxos je všeobecně považován za kultovní místo boha plodnosti, vína a veselí Dionýsa. Na břehu ostrova podle řecké mytologie opustil proradný athénský princ Thésus krétskou princeznu Ariadnu, která mu pomohla zabít Minotaura a uniknout z labyrintu v Knóssu.

Tento řecký ostrov je od severu k jihu prostoupen mohutným horským pásmem s četnými jeskyněmi, spadajícím na východní stranu strmě dolů k pobřeží, směrem n západ však jen mírně do úrodné, zvlněné pahorkatiny a rovin bohatých na povrchovou vodu. Vnitrozemí Naxu pokrývá působivá mozaika bujných zahrad, vinic, sadů a vesnic, posetá benátskými strážními věžemi a historicky významnými lokalitami. V úrodné krajině se rozprostírají citrusové sady a olivové háje.

Na západním pobřeží ostrova, jižně od hlavního města Chora Naxos, se rozkládají kilometry nádherných, převážně písečných pláží. Některé z nich jsou i rájem pro vyznavače windsurfingu a kitingu, ty poněkud odlehlejší jsou klidnou oázou nudistů.

Hustá síť ostrovních silnic je po nedávné rekonstrukci ve velmi dobrém stavu a umožňuje bezpečnou dostupnost většiny míst, která by návštěvník neměl vynechat. Kromě možnosti organizovaných výletů, zapůjčení aut, motocyklů či jízdních kol lze k poznání ostrova nebo i k dopravě na vzdálenější pláže využít levnou a velmi dobře fungující místní autobusovou dopravu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000