crosssearch

Řecko Řecko - Parga

V jedné z méně navštěvovaných částí pevninského Řecka, která se jmenuje Epirus, se nachází osamocené, ale divukrásné městečko Parga, obklopené piniovými lesy a olivovými háji s mohutným pohořím v pozadí. Městečko Parga leží v malé zátoce pod pohořím Pindos. Naproti je vidět malý ostrůvek s nasvíceným sněhobílým kostelíkem. Nad městem na malém poloostrově je zřícenina hradu, který nechal postavit paninský paša Ali. Najdete zde písečnou pláž přímo v centru města, menší oblázkovou pláž mezi skalisky (Krio Neri) a velkou písečnou pláž (Valtos) z druhé strany hradu. Dostanete se tam pěšky, ale také lodičkou, která pendluje mezi pláží a přístavem. Uličky jen o málo širší než rozpřáhnuté ruce, hospůdky uprostřed miniaturních náměstíček, v centru promenáda sahající až k přístavu.

Posezení v některé z kavárniček nad Pargou pod hradbami hradu bude rozhodně patřit k nejkrásnějším chvílím, stejně jako procházka pitoreskními uličkami nebo přístavem. V městečku najdete vše, na co si vzpomenete. Restaurace po celý den nabízejí pestrou škálu jídel, posilnit se můžete i svačinovým gyrosem, či souvlaki nebo sendvičem. Ve městě najdete i několik supermarketů, obchodů s ovocem a zeleninou, pekáren s neodolatelnou nabídkou všelijakých závinů z listového těsta – slaných i sladkých, pečiva bílého i tmavého. V centru jsou obchůdky s upomínkovými předměty, řeckou keramikou, alabastrovými soškami, oblečením. Na městské pláži si můžete zapůjčit slunečníky, lehátka a také šlapací vodní kolo. Na pláži Valtos za hradem se kromě toho můžete proletět padákem za motorovým člunem.

Parga nabízí vše na co si člověk vzpomene – posezení v řeckých tavernách či barech, návštěvu diskoték, možnosti nákupů veškerého sortimentu v minimarketech, čerstvého ovoce a zeleniny na tržištích, oblíbeného pečiva v pekárnách. Lákavá je nabídka suvenýrů, obrazů a kvalitních rukodělných prací. K individuálním výletům i k seznámení se s okolní nedotčenou přírodou v okolí Pargy, zejména na okolní pláže je možné využít zapůjčení kol, šlapadel, skútrů či aut. Večerní procházka Pargou, výstup křivolakými uličkami až k osvětlenému benátskému hradu jsou nezapomenutelným zážitkem. Pro svůj jedinečný a nepopsatelný půvab láká Parga ročně tisíce turistů z celého světa od května do konce října.

Pokud se i Vy rozhodnete strávit zde dovolenou, budete moci právem tvrdit, že jste navštívili jedno z nejkrásnějších míst v Řecku. Místo, kam se vrací rád každý, kdo vnímá krásy přírody.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000