crosssearch

Řecko Řecko - Patmos

Patmos je malý ostrov v Egejském moři ležící mezi ostrovy Leros a Ikaria, asi 70 km od Milétu. Má asi tři tisíce obyvatel. Na ostrově najdeme významné starobylé památky, nádhernou přírodu a krásné slunečné pláže. Ostrov bývá nazýván Egejský Jeruzalém a to díky své zajímavé historii. Patmos je i významným poutním místem a řecká ortodoxní církev jej prohlásila svatým. Od roku 1999 je ostrov zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Patmos je malý ostrůvek v dodekaneské oblasti. Působiště svatého Jana, který zde napsal Apokalypsu. Na ostrově je kromě pevnosti už jenom městečko Skala zvané samozřejmě též Patmos. O ostrově si uděláte velmi dobrou představu přečtením knížky Léto v řecké taverně, což je i výborná kulinářská literatura. Na Patmos jezdí každodenně čluny z některých blízkých dodekanéských ostrovů Ostrov Patmos je jako stvořený pro idylickou letní dovolenou. Pláže jsou písčité a liduprázdné. Městečka malé a plné příjemných zákoutí s typicky bílými budovami. Kostelíky rozptýleny po krajině. Na skále starobylý klášter s velmi zajímavou historií. Kolem přístavu restaurace s čerstvými rybami, na rohu pekárna, ze které se line vůně podél nábřeží. Z každého bodu ostrova je nádherný výhled na moře plné menších lodí a jachet, jenom sem tam zavítá na půl dne větší turistický parník. Ale jenom jeden, dva by se do přístavu nevešli. Na ostrově najdeme významné starobylé památky, nádhernou přírodu a krásné slunečné pláže. Ostrov bývá nazýván Egejský Jeruzalém a to díky své zajímavé historii. Patmos je významným poutním místem a řecká ortodoxní církev jej prohlásila svatým.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000