crosssearch

Řecko Řecko - Paxos

Paxos je nejmenším z Jónských ostrovů, ležícím 11 km od nejjižnějšího cípu ostrova Korfu. Díky tomu, že na ostrově není letiště, se vyhnul přílivu turistů, které zaplavují okolní ostrovy. Mnoho návštěvníků se sem vrací rok co rok, aby si užilo příjemnou atmosféru místního přístavu v Gaios, přívětivost místních obyvatel a úchvatné scenérie.

Tento magický ostrov má mnoho přírodních krás. Je zelenou zahradou, plnou olivových hájů, které dělí pouze kamenné zídky a oslí stezky. Východní pobřeží ostrova lemuje mnoho osamocených zátok a zálivů, které bývají dostupné pouze lodí. Průzračné moře skýtá výborné podmínky pro šnorchlování.

Západní pobřeží naproti tomu má dramatický ráz díky krásným vápencovým útesům, modrým jeskyním a tyrkysově modrému moři. Přibližně polovina místních obyvatel, kterých je v současnosti na ostrově asi 2600 žije v hlavním městě Gaios a vesnicích Lakka a Loggos. Na ostrově Vás uchvátí výhledy na každém kroku, stejně jako vůně tymiánu, rozmarýnu a šalvěje. Je opravdovým rájem pro pěší turistiku. Pláže ostrova Paxos jsou převážně oblázkové nebo písčito-oblázkové. Klid a panenská příroda je to, co dělá dovolenou na ostrově Paxos opravdu nezapomenutelnou.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000