crosssearch

Řecko Řecko - Peloponés

Tento rozsáhlý poloostrov, který se stal díky zásahu lidí ve skutečnosti ostrovem, leží na jihu Řecka. Pyšní se nejúchvatnější a nejrozmanitější krajinou a památkami, jaké najdete na řecké pevnině. Peloponés má velmi teplé a příznivé klima po celý rok, teplota moře neklesá ani v zimě pod 19°C a léto zde trvá téměř sedm měsíců, od měsíce dubna až do měsíce října. Peloponés má plochu 214 389 km2 a asi milión obyvatel. Povrch vnitrozemí je převážně hornatý, nejvyšším pohořím je pohoří Taygetos (2047 m). V horách tečou řeky s dlouhou minulostí: Alfeos, Pinios, Evrotas.

Poloostrov Peloponés se skládá ze sedmi krajů. Nejznámější je pravděpodobně Argolida, kde se nachází Epidaurus, Nafplio, Argos, Mykény, Tyrins, Assini a řada dalších památek. Olympie a Delfy jsou neméně slavné. V Olympii bývá každoročně zažehnut olympijský oheň. Do Delf proudí tisíce turistů z celého světa, aby na vlastní oči spatřili místo, kde věštila kněžka Pythie. Malebnost zdejších míst zdůrazňují pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cypřiše, eukalypty, olivovníky, agáve.

Po Peloponésu je snadné cestovat. Nezvolíte-li organizovaný výlet, potom se za historickými památkami můžete vydat autobusem, autem, na motorce, sportovně založení i na kole. Místo, jehož návštěvu nesmíte opomenout, je překrásné město Náfplio. V každé denní i noční době má toto město obrovské kouzlo, kde na Vás dýchne atmosféra starého Řecka.

Pobyt na Peloponésu je určen nejen milovníkům historie, ale i těm, kteří svojí dovolenou chtějí strávit pobytem u moře. Najdou zde překrásné široké písečné pláže, ale i malé romantické zálivy, pláže oblázkové, skalní útesy a teplé křišťálové moře.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 29 termínů

Celkem 29 termínů

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000