crosssearch

Řecko Řecko - Peloponés

Tento rozsáhlý poloostrov, který se stal díky zásahu lidí ve skutečnosti ostrovem, leží na jihu Řecka. Pyšní se nejúchvatnější a nejrozmanitější krajinou a památkami, jaké najdete na řecké pevnině. Peloponés má velmi teplé a příznivé klima po celý rok, teplota moře neklesá ani v zimě pod 19°C a léto zde trvá téměř sedm měsíců, od měsíce dubna až do měsíce října. Peloponés má plochu 214 389 km2 a asi milión obyvatel. Povrch vnitrozemí je převážně hornatý, nejvyšším pohořím je pohoří Taygetos (2047 m). V horách tečou řeky s dlouhou minulostí: Alfeos, Pinios, Evrotas.

Poloostrov Peloponés se skládá ze sedmi krajů. Nejznámější je pravděpodobně Argolida, kde se nachází Epidaurus, Nafplio, Argos, Mykény, Tyrins, Assini a řada dalších památek. Olympie a Delfy jsou neméně slavné. V Olympii bývá každoročně zažehnut olympijský oheň. Do Delf proudí tisíce turistů z celého světa, aby na vlastní oči spatřili místo, kde věštila kněžka Pythie. Malebnost zdejších míst zdůrazňují pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cypřiše, eukalypty, olivovníky, agáve.

Po Peloponésu je snadné cestovat. Nezvolíte-li organizovaný výlet, potom se za historickými památkami můžete vydat autobusem, autem, na motorce, sportovně založení i na kole. Místo, jehož návštěvu nesmíte opomenout, je překrásné město Náfplio. V každé denní i noční době má toto město obrovské kouzlo, kde na Vás dýchne atmosféra starého Řecka.

Pobyt na Peloponésu je určen nejen milovníkům historie, ale i těm, kteří svojí dovolenou chtějí strávit pobytem u moře. Najdou zde překrásné široké písečné pláže, ale i malé romantické zálivy, pláže oblázkové, skalní útesy a teplé křišťálové moře.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000