crosssearch

Řecko Řecko - Rhodos

Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanesos a také čtvrtým největším ostrovem Řecka. Leží pouhých 18 km od Turecka. Díky půvabné přírodě, krásným plážím a znamenitě zrestaurovaným stavbám z dob Johanitů, je ostrov již velmi dlouho vyhledávaným místem turistů ze všech koutů světa.

Na severním výběžku ostrova leží město Rhodos. Na východním pobřeží ostrova, jehož dominantou je známý Lindos, se nachází celá řada letovisek jako Koskinou, Faliraki, Kolymbia nebo Pefki. Moře je zde klidnější, jsou zde písečné pláže. Na západním pobřeží způsobuje vítr větší vlny a potěší tak zejména příznivce vodních sportů. Pláže jsou zde s jemnými oblázky, místy písčité. Ostrov je velice kosmopolitní, vedle Řeků tu žije značný počet Angličanů, Skandinávců, Turků, či přistěhovalců z Afriky. Všem ostrov učaroval natolik, že se zde rozhodli usídlit natrvalo. Vedle Kréty a Zakynthosu je nejnavštěvovanějších řeckým ostrovem.

Co byste neměli na Rhodosu vynechat

Prohlédněte si rhodské Staré město. Město bylo původně podle projektu antického architekta Hippodama z Milétu navrženo jako velkorysý pravoúhlý systém ulic a sahalo od výšiny akropole na západě až k východnímu pobřeží. Kolem Starého města, v němž za turecké nadvlády nesměli bydlet křesťané, se táhnou mohutné, 5 kilometrů dlouhé městské hradby ze 14. století s věžemi, baštami, bránami a příkopy. Obzvlášť pěkná je Amboiseova brána v severozápadní části, postavená roku 1512 za johanitského velmistra Emeryho d’Amboise, jakož i Přístavní brána s reliéfem Panny Marie, stojící u Obchodního přístavu. Vřele doporučujeme absol vovat okružní prohlídkovou trasu po městských hradbách, která začíná na nádvoří Paláce velmistrů. Vděčná je ovšem i procházka podél vnějšího obvodu hradeb. Po prohlídce města skýtá ideální místo k odpočinku park Rodíni (snadno přístupný po Odós Stéfanou Kasoúli). Oblíbeným výletním místem je akvárium, pozůstatek po italských okupantech, na mysu Koloumboúrnou.

Praktické tipy pro pobyt na Rhodosu

Kde se najíst? Nezapomenutelné jsou rybí restaurace Limanaki ve středisku Kolymbia. Alexi’s, Melathron a Pizanas ve starém městě Rhodos. Paragadi a restaurace Metaxi v oblasti Zefyros ve městě Rhodos. Pravý noční život najdete v barových ulicích Faliraki nebo Orfanidou v Novém městě Rhodos. V novém i ve starém městě naleznete tzv. „Barové ulice“, které lákají ke sklence proslulých řeckých vín a řeckých specialit.
Co koupit? Pověstná je rhodská keramika, enofilové (milovníci vína) si jistě nenechají ujít vína světových značek C. A. I. R. a Emery. Všem ostatním doporučujeme ručně tkané koberce, domácí olivový olej a sumu, což je domácí kořalka pálená z vinné révy.
Zábava Komu ještě zbývají peníze, anebo by si chtěl svou pokladnu vylepšit, tomu doporučujeme návštěvu kasina (Aktí Miaoúli).
Golf Afandou Golf Club – Afandou, 18 jamek, 72 par, 6 060/5 625 m. Hřiště vytvořil britský architekt Donald Harradine v roce 1973.

Letoviska

Město Rhodos je známé svým překrásným historickým jádrem a památkami, které zanechali johanité. Zajímavý je také přístav Mandraki. Kavárny, bary a restaurace ve městě Rhodos pulzují rušným nočním životem. Transfer z letiště: cca 30 minut-

Ixia K tomuto středisku patří kromě dlouhých oblázkových pláží též kavárny, bary, restaurace, obchody a diskotéky. Středisko má pravidelné spojení linkovým autobusem s městem Rhodos. Příjemné ochlazení v horkých letních měsících přináší severozápadní vítr „meltémi“, který na západním pobřeží vytváří ideální podmínky pro windsurfing (vlny nejsou vhodné pro malé děti a neplavce). Transfer z letiště: cca 20 minut.

Faliraki Tato původně malá vesnice v posledních letech vyrostla v největší středisko Rhodu pro turisty z celé Evropy. Nabízí svým návštěvníkům četné restaurace, kavárny, bary, butiky, diskotéky a rušný noční život nejen pro mladé. Faliraki leží na několik kilometrů dlouhé písečné pláži ve vzdálenosti asi 15 km od města Rhodos (pravidelné spojení linkovým autobusem). Ve středisku Faliraki je jeden z největších aquaparků v Řecku, a také lunapark pro děti a mládež. Transfer z letiště: cca 40 minut.

Afandou Oblíbená vesnička, vzdálena 20 km od města Rhodos, která neztratila nic ze svého půvabu. Centrem je náměstí s kavárnami, bary, tavernami a obchody. Najdete zde zastávku linkového autobusu a stanoviště taxislužby. Pravidelné spojení linkovým autobusem s městy Rhodos a Faliraki. Za odpočinkem a koupáním se můžete vydat na tamní pláž. V hlavní sezoně spojuje Afandou s hotely výletní vláček. Transfer z letiště: cca 40 minut.

Kolymbia Na východním pobřeží Rhodu, 12 km jižně od Faliraki leží Kolymbia. Centrem střediska je tříkilometrová eukalyptová alej, která vede k oblázkové, oblázkovo–písečné pláži a malému přístavu. Na promenádě jsou taverny, bary a obchody. Kolymbia je místem vhodným pro klidnou dovolenou. Na pláži je nabídka vodních sportů. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Kiotari Nejjižnější místo turistického ruchu ostrova Rhodos. Naleznete zde nádhernou křišťálovou mořskou vodu, klidná místa k odpočinku a relaxaci. Kiotari je vhodným místem pro klidnou dovolenou. V okolí hotelů je pár obchůdků a taveren. Město Lindos je vzdáleno cca 15 km. Transfer z letiště: cca 90minut.

Lindos Město Lindos, někdy také nazývané „Zkamenělým snem“, je plné historických památek. V průzračném vzduchu, který propůjčuje obrysům zvláštní ostrost a čistotu, se k ohromné skále tisknou bílé domky. Pevnostní zdi na jejím vrcholu působí panovačně v této sluncem rozpálené krajině. Nahoře se třpytí zbytky sloupů akropole a dole je vidět do křivolakých uliček s proudy nakupujících lidí. Město Lindos je dodnes klenot ostrova Rhodos. Transfer z letiště: cca 80 minut.

Kalithea/Koskinou Stranou od velkých turistických center, v blízkosti malých skalnatých zálivů a bývalých tureckých lázní, leží oblast s názvem Kalithea, 2 km od ní se pak nachází typicky řecká vesnička Koskinou. Hotely jsou v blízkosti jednotlivých pláží a celá oblast je vzdálena pouhé 4 km od města Rhodos. S městy Rhodos a Fali raki je pravidelné spojení linkovým autobusem. Transfer z letiště: cca 40 minut.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 297 termínů

Celkem 297 termínů

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000