crosssearch

Řecko Řecko - Syros

Syros je již od nepaměti nazýván šťastným ostrovem. Se svým velkolepým hlavním městem, královnou Kykland, představuje skutečně jedinečnou podívanou pro všechny milovníky Řecka. Využijte této mimořádné příležitosti a navštivte administrativní a kulturní centrum Kykland. Nejen ostrov sám je výjimečný, ale také velmi dobré lodní spojení s ostatními kykladskými ostrovy nabízí úžasné možnosti výletům na ostrovy Mykonos, Delos, Tinos anebo Andros.

SYROS, stejně jako ostatní ostrovy Kykland, leží v Egejském moři. Je převážně hornatý, jeho pobřeží je členité s mnoha zálivy a útesy. Nejvyšším bodem ostrova je mys Pyrgos se svými 441 m nad mořem. Vnitrozemí a jižní svahy jsou rozděleny kamennými zídkami. Na malých náhorních plošinách jsou rozesety farmy, kde se pěstuje zelenina, chová skot a včely. Právě z těchto farem pocházejí vynikající mléčné výrobky, zejména sýr San Mihali, skvělý pikantní sýr Kopanisti a med s příznačnou chutí tymiánu. Velmi důležitou obživou místních obyvatel stále zůstává výroba lodí. Severní část ostrova je drsná a hornatá s divokými rozeklanými útesy a s řadou velmi romantických, ale pouze pěšky přístupných pláží. V jižní a západní části ostrova se nacházejí okouzlující přímořské osady a vesničky s řadou krásných pláží. K nejhezčím patří pláže KIMATA, AGIOS NICOLAOS, ERMOUPOLI, AMBELA, DELFINI a AHLADI. Klima ostrova je suché středozemní a na ostrově se velmi šetří vodou. Jako na ostatních ostrovech tohoto souostroví vane především v srpnu severozápadní vítr zvaný ,,meltemi”.

Po ostrově se dobře cestuje. Můžete si pronajmout auto, motocykl nebo kolo. Hlavní město ostrova je propojeno s vesnicemi a s osadami autobusovými spoji, které Vám dovolí častou návštěvu tohoto krásného města.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000