crosssearch

Řecko Řecko - Thassos

Ostrov Thassos je nejsevernějším ostrovem Řecka. Leží v Egejském moři a je krásně zelený po celý rok, proto je také nazýván zeleným smaragdem Egejského moře. Na ostrově najdete několik letovisek, která nabízí vše, co jejich návštěvníci potřebují pro strávení bezstarostné dovolené. Ostrov leží pouhých 8 kilometrů od řeckého pobřeží a plavba trajektem z přístavu Keramoti trvá půl hodiny. Pobřeží je v severní části převážně srázné s malými zapadlými zálivy, najdete zde také nejvyšší vrchol ostrova zvaný Ypsarion s výškou 1208 metrů nad mořem.

Od jihu se za krásnými písečnými plážemi táhnou řetězce kopců sahající až k zalesněným horám uprostřed ostrova. Hlavní město zvané Thassos nebo také Limenas leží na severním pobřeží, na opačné straně ostrova pak leží oblíbená letoviska Limenaria, Pefkari, Potos. Ostrov má rozlohu necelých 400 km2 a silnice vedoucí podél pobřeží měří téměř přesně 100 kilometrů. Historie ostrova je velmi bohatá a sahá až do doby neolitu. Postupně se na ostrově vystřídalo mnoho kmenů a národností, které sem přijížděly hlavně kvůli těžbě věhlasného bílého mramoru, který se používal po celém starověkém světě pro stavbu chrámů. Jméno ostrova bylo pravděpodobně odvozeno od slova „Dasos“, což v řečtině znamená „les“, které byly na ostrově již v dávných dobách a změnami ve starořečtině vznikl nakonec dnešní název Thassos.

Podle jedné antické báje údajně získal ostrov jméno podle prince, který se jmenoval Thassos, a který při hledání fénické princezny Evropy unesené Diem, objevil tento ostrov. Ať už je tomu tak či onak, každý, kdo jednou na tento ostrov zavítá, bude jistě stejně ohromen jako princ Thassos. V dnešní době žije na ostrově více jak 16 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně turistickým ruchem, produkcí skvělého vína, sběrem oliv a samozřejmě vývozem mramoru. Pojeďte s námi na ostrov s kouzelnou atmosférou provoněný vůní piniových hájů a moře.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 80 termínů

Celkem 80 termínů

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000