crosssearch

Severní Kypr Severní Kypr - Kyrenia

Menší malebné městečko, které leží na severním pobřeží ostrova. Dnes Kyrenia představuje důležitý přístav avýznamné turistické letovisko. V centru města u starého přístavu se nachází zachovalá pevnost Girne s historickým muzeem. Vokolí turistického přístavu se nachází staré město s malebnými křivolakými uličkami, obchůdky, kavárničkami a restauracemi, kde můžete ochutnat lahodné místní speciality inspirované středomořskou a tureckou kuchyní.

V okolí města se nachází známý křižácký hrad svatého Hilariona a klášter Bellapais ležící ve stejnojmenné vesničce v pohoří Pentadaktylos (Pětprstů). Pláže v oblasti Kyrenia jsou zpravidla menší, spíše oblázkové či oblázkovo-písečné, mnoho hotelů má vybudovaná mola pro usnadnění vstupu do moře. V moři je krásně průzračná voda a převládá kamenité dno. V této oblasti naleznete ideální podmínky pro šnorchlování a potápění.

Vzdálenost od letiště Ercan v Nicosii: cca 35 km

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000