crosssearch

Španělsko Španělsko - Andalusie

Andalusie, země flamenka, koridy a fiesty

Kraj, který leží na samotném jihu Španělska, už jménem napovídá, že v něm návštěvník může očekávat neobvyklé zážitky. Určitě je znáte z četby, romantických filmů nebo písní opěvujících dálky. Co tedy Andalusie slibuje těm, kdo se rozhodli volání dálek poslechnout a tuto oblast navštívit? Rozhodně mnohé. Je to dáno už její zeměpisnou polohou vymezenou několika pohořími – Sierrou Morenou, Cordillerou Béticou a Sierrou Nevadou, mezi kterými leží úrodné údolí řeky Guadalquivir. Andalusie je typická i dvěma protiklady: jihozápadní Sierra de Grazalena je nejdeštivější oblastí Španělska, zatímco východní Almería je tou nejvyprahlejší pouští. Když pak k přírodním krásám přičtete i malebná jména měst, jako jsou Sevilla, Granada, Malaga, Cordoba, Cádiz, je volba, zda se vydat na cestu, docela jasná. Už vzhledem ke své poloze je Andalusie krajem, kterým kráčela historie – a událostmi nešetřila. Ve starověku se tu vystřídali Féničané, Kartaginci, Řekové, Římané, Vizigótové. V 8. století sem přes Gibraltar vpadli Arabové. Vypudila je až reconquista, během které katolíci několik století získávali dobytá území nazpátek.

Nejkrásnější oblasti Andalusie

Mezi nejzajímavější místa Andalusie patří nepochybně Sevilla, prý kolébka býčích zápasů a flamenka. Její nejvýznamnější pamětihodností je katedrála, postavená v průběhu 15.–16. století na místě bývalé mešity, původně v gotickém, později v renesančním slohu. Cordoba byla hlavním městem arabského panství na Iberském poloostrově. Velká cordobská mešita je jeden z nejkrásnějších klenotů islámského umění. Chloubou Granady jsou maurský palác Alhambra a královské zahrady Generalife, zarámované siluetou zasněženého pohoří Sierra Nevada. Cádiz má pověst nejstaršího města v Evropě, založeného už v roce 1100 př. n. l. S jeho bohatou historií se můžete seznámit v místním Muséo Historico Municipal. Ti, kdo přijeli do Andalusie spíše za odpočinkem, jistě ocení bohatství pláží na Costa del Sol se středisky Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Marbella a Estepona.

Rozhodně nevynechejte

Andaluská kuchyně je i v konkurenci ostatních španělských krajů výjimečná a jedinečná. Od ráží se v ní vliv Orientu, židovské kuchyně, ale i rozdíly mezi vnitrozemím a pobřežím moře. Jedinečnými specialitami jsou studené polévky gazpacho a salmorejo, horská šunka jamón serrano a dary moře upravené na stovky způsobů. Ve vnitrozemí převládá vepřové a skopové maso, zvěřina a sladkovodní ryby i  šudypřítomné olivy. Tortilla espaňola je vlastně bramborová omeleta a pověstná paella zase ochucená, kořeněná rýže s kuřecím masem a mořskými živočichy.

Golf

18jamková hřiště
Guadalmina Golf Club – hřiště patří k hotelu Guadalmina a nachází se přímo u dlouhé písečné
pláže.
Golf Torrequebrada – Benalmádena, 72 par. Hřiště s úžasnými výhledy na moře a na hory Sierra de
Mihas.
Golf Estepona – 72 par.
Aloha Golf – Malaga, 72 par.
Lauro Golf – Malaga, 72 par. Hřiště je situováno v kopcích s nádhernými výhledy na okolní krajinu.
Los Naranjos Golf Club – 72 par, 6457 m. Hřiště je obklopeno nádhernou scenerií pohoří Sierra Nevada.
Club de Campo de Malaga – 72 par.
Club de Golf de Mijas – Los Lagos, 72 par.
Los Olivos – 72 par.
La Duquesa Golf and Country Club – nádherné výhledy na moře.
Club de Golf Las Brisas – 72 par.
Golf El Paraiso – 71 par.
Atalaya Golf and Country Club – Marbella, 72 par.
Golf Rio Real and Hotel Los Monteros – Marbella, 72 par.
Cala Resort Golf Club – rozsáhlý golfový klub, umožňující kvalitní hru ve velmi klidném a příjemném
prostředí. Součástí tohoto klubu je i pětihvězdičkový hotel Cala Resort.

27jamková hřiště
La Quinta Golf and Country Club – Marbella, par 71.

Estepona

Toto turistické středisko leží cca 20 km jižněji od Marbelli. Naleznete zde řadu turistických zajímavostí, obchodů a restaurací. Transfer z letiště Malaga: cca 120 minut.

Marbella / San Pedro

Marbella je jedno z nejluxusnějších evropských letovisek a místo, kde se nachází nejlepší pláž na pobřeží Playa Don Carlos. Samo město je plné kontrastů – historické centrum připomíná bílé vesničky v horách. V jeho okolí se nacházejí nejvyhlášenější hotely, restaurace, bary a obchody v celém Španělsku, kde se schází mezinárodní prominentní klientela. Nedaleký přístav Puerto Banus je přístavištěm nejluxusnějších jachet, které brázdí vody Středozemního moře. Více než 20 golfových hřišť (na některých z nich se odehrávají nejvýznamnější světové turnaje) přímo předurčuje tuto zónu jako ideální místo pro milovníky tohoto sportu. Transfer z letiště: cca 120 minut.

Fuengirola

Středisko Fuengirola leží cca 20 km od Malagy. Naleznete zde řadu historických památek, malebných uliček, obchody, restaurace a krásné pláže. Transfer z letiště Malaga: cca 30 minut.

Torremolinos / Benalmádena

Torremolinos a Benalmádena jsou známá střediska v bezprostřední blízkosti Malagy. Značnými finančními náklady zde byly vybudovány moderní hotely, dlouhé promenády a parky. La Carihuela, stará rybářská čtvrť proslulá mnohými restauracemi nabízejícími tapas z nejrůznějších darů moře, plynule přechází do modernější Torre, která je pověstná svým rušným nočním životem, diskotékami a bary. Na plážích v oblasti Torremolinos je bohatá nabídka vodních sportů. Transfer z letiště Malaga: cca 30 minut.

Nerja

Toto středisko se nachází ve východní části Costa del Sol, 40–50 km od Malagy a asi 1,5 hodiny jízdy od Granady. Toto pobřeží nabízí několik kilometrů pláží a hlavně příjemné klimatické podmínky v průběhu celého roku. Městečko Nerja má krásné historické jádro, a především si zachovalo tradiční andaluskou atmosféru s mnoha restauracemi, bary a obchody. Je také proslavené vyhlídkovým místem Balcón de Europa. Další atrakcí této oblasti jsou jeskyně Cuevas de Nerja a malebné bílé horské vesničky. Transfer z letiště: cca 90 minut.

Frigiliana

Malebná bílá vesnička ležící v horách nad městem Nerja. Zachovala si jedinečný andaluský styl s krásnými domky, uličkami, obchůdky a restauracemi. Transfer z letiště: cca 100 minut.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 38 termínů

Celkem 38 termínů

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000