crosssearch

Španělsko Španělsko - Mallorca

Římané ji pojmenovali „major“ – jako největší ostrov Baleár. Dnes se pyšní názvem „perla Středomoří“ nebo „královna mezi Baleáry“. Mallorca je největší a nejrozmanitější z Baleárských ostrovů. Na ploše téměř 7x větší, než je rozloha Prahy, najdeme vše, co může skrývat celý kontinent. Impozantní hory na západě, průsmyky, říčky, úrodné nížiny a všudypřítomné moře a pláže. Právě rozmanitost pobřeží a pláží je to, co Mallorku činí jedinečnou. Krátké vzdálenosti umožňují poznání celého ostrova a jeho bohaté historie, která ovlivnila nejenom Baleáry, ale i celý Pyrenejský poloostrov.

Pokud máte rádi dlouhé pláže, spoustu zábavy a noční život, pak je pro vás ideálním místem 6 km dlouhá pláž v těsné blízkosti Palmy a letoviska El Arenal a Playa de Palma. Hlavní město je na dosah jak autobusem, tak i taxíkem. Kdykoliv si můžete vychutnat jeho památky, obchody a noční život. Pokud vás přitahuje pravý opak, můžete strávit dovolenou na východním pobřeží s množstvím malých pláží mezi skalisky, daleko od ruchu města a velkých letovisek. Kompromisem jsou menší letoviska.

Na Mallorce rozhodně nevynechejte

Palma de Mallorca
Dominantou Palmy je samozřejmě majestátní pozdně – gotická katedrála La Seo z 13. století, která byla postavena na důkaz vítězství křesťanství na místě bývalé maurské mešity. Zcela dokončena byla však až v 17. století. Existuje zajímavá legenda o vzniku této katedrály. Když plul král Jakub I. se svou flotilou k Baleárským ostrovům, zastihla ho na moři obrovská bouře. Mezi posádkou vládl zmatek a strach ze smrti. Jakub se začal na palubě modlit k Panence Marii. Poté bouře náhle ustala a král slíbil své zachránkyni krásnou katedrálu na nejhezčím místě ostrova. Jak slíbil, tak učinil. Dnes se Palma pyšní stavbou, která patří k pěti nejkrásnějším katedrálám ve Španělsku. Nevynechejte také Almudainu, což je bývalá arabská pevnost, později rezidence aragonských králů, sloužící dnes španělskému králi Juanu Carlosovi v době jeho pobytu na ostrově jako úřední sídlo. Dnešní průčelí paláce (15. století) tyčící se nad zahradou S’Hort del Rei (Královská zahrada) v sobě spojuje maurské a křesťanské prvky. Arkádami zdobené nádvoří s gotickou kaplí svaté Anny pochází ze 13. století. Podívejte se také na Castillo Bellver. Jde o elegantní kruhovou stavbu se strohými zdmi a světlým nádvořím, členěnými poschoďovými lodžiemi, která se tyčí nad městem. Královský hrad, dokončený v roce 1309 za krále Jakuba II., sloužil v pozdějších stoletích jako pevnost a vězení. Nejkrásnější pohled na město se odtud naskýtá pozdě odpoledne. Na závěr náročného dne si prohlédněte Lonju (La Llonja) – námořní burzu v Palmě de Mallorca, vystavěnou v letech 1426–1451, která je mistrovským dílem Guillerma Sagrery. Velká, bohatě zdobená gotická okna osvětlují elegantní vnitřní prostor (24 x 40 metrů) se šesti spirálovitě točenými sloupy nesoucími klenbu. Lonja slouží jako reprezentační prostory pro výstavy starého i moderního umění.

Praktické tipy

Z místní kuchyně doporučujeme Typickou místní pochoutkou je polévka (sopa mallorquín) – silný a hustý vývar s masem, zeleninou a kousky bílého chleba. Studenou polévku z rajčat, paprik, okurek a cibule (gazpacho) doporučujeme za parných letních dní – je velmi osvěžující. Vegetariáni by jistě ocenili tumbet – zeleninový guláš z lilků, rajčat, cibule a brambor. Frito mallorquín je smažené jídlo, které se připravuje z různých druhů vnitřností a zeleniny. Oblíbeným jídlem je selátko na rožni (asados de lechona) nebo vepřové se zelím (lomo con col). Mallorskou specialitou je místní tmavý chléb (pa amb oli), potřený olivovým olejem a dužinou z rajských jablíček, ke kterému se podávají sušená šunka (jamón serrano), olivy (aceitunas), sýr (queso) či klobása (chorizo). Mezi typické místní pochoutky patří i domácí majonéza, která se podává s bílým chlebem či masem.

Golf

Všechna golfová hřiště na Mallorce splňují mezinárodní standardy. Jsou velmi kvalitní, se službami na vysoké úrovni. Většinou leží v blízkosti krásného pobřeží uprostřed středomořské flóry. Na Mallorce je 20 golfových hřišť s celoročním provozem. Pro zájemce nabízíme golfový balíček v hotelech Son Caliu a Nixe Palace.

18jamková:
Golf Alcanada – 72 par www.golf-alcanada.com
Golf Maioris – 73 par www.golfmaioris.com
Golf Park Puntiro – 71 par www.golfparkmallorca.com
Golf Santa Ponsa I+II – 72 par www.habitatgolf.es
Golf Son Antem Este+Oeste – 72 par www.marriott.com/pmigs
Golf Son Muntener – 72 par www.sonmuntenergolf.com
Golf Son Termens – 72 par www.golfsontermens.com
Golf de Andratx – 72 par www.golfdeandratx.com
Golf de Canyamel – 73 par www.canyamelgolf.com
Golf de Capdepera – 72 par www.golfcapdepera.com
Golf de Poniente – 72 par www.ponientegolf.com
Pula Golf – 71 par www.pulagolf.com
Real Golf de Bendinat – 72 par www.realgolfbendinat.com
Son Vida Golf – 72 par www.sonvidagolf.com
Vall D´or Golf – 71 par www.valldorgolf.com

9jamková:
Golf Santa Ponsa III. – 72 par www.habitatgolf.es
Golf Son Servera – 72 par www.golfsonservera.com
Golf de Pollensa – 72 par www.golfpollensa.com

Paguera / Camp de Mar

Tato oblíbená prázdninová oblast, situovaná do zvlněné krajiny uprostřed piniových hájů, leží na jihozápadě Mallorky. V zálivu Paguery se mírně svažují do moře dvě pláže s možnostmi koupání a s bohatou nabídkou vodních sportů. V centru Paguery je pěší zóna – boulevar, na kterém se nachází mnoho obchodů, restaurací, barů a diskoték, které lákají návštěvníky k příjemnému prožití večera. Příroda v okolíPaguery poskytuje dobré možnosti k procházkám, jízdám na kole nebo na koních. Pro sportovně založené hosty jsou k dispozici tenisové kurty, stáj s koňmi a golfové hřiště. Menší středisko Camp de Mar je vzdálené 3 km od Pagery. Hlavní město Palma je vzdáleno cca 24 km. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Santa Ponsa

Toto velmi oblíbené prázdninové středisko se nachází necelých 20 km od hlavního města Palmy. V zálivu Santa Ponsa se rozkládá pěkná písečná pláž s ideálními podmínkami ke koupání. Městečko je plné obchůdků, barů a restaurací a v hlavní sezoně pulzuje rušným životem. Je odtud spojení linkovými autobusy do hlavního města. Tato oblast je velmi oblíbená zvláště u golfistů pro snadnou dosažitelnost golfových hřišť. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Son Caliu / Palmanova / Magaluf

Son Caliu, Palmanova a Magaluf leží do 15 km od hlavního města Palma,které je velmi dobře dosažitelné linkovými autobusy. K překrásným procházkám vybízejí především nově upravená pobřežní promenáda a dvě písečné pláže nabízející velmi dobré možnosti ke koupání. Najdete zde také řadu obchůdků, barů a restaurací. Nejen pro malé návštěvníky jsou zde vodní parky. Část Magaluf je známá rušným nočním životem. Transfer z letiště: cca 30 minut.

Port Adriano

Menší středisko vzdálené 18km od hlavního města Palma de Mallorca. Naleznete zde krásný přístav s jachtami a malebnou pláž. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Cala Mayor

Středisko v těsné blízkosti hlavního města Palmy, kam je výborné autobusové spojení. Nachází se zde nadace známého malíře J. Miró a má zde také letní sídlo španělská královská rodina. Transfer z letiště: cca 25 minut.

Palma de Mallorca / Playa de Palma / El Arenal / C’an Pastilla

Nejznámější letoviska na Mallorce leží v blízkosti letiště podél několik kilometrů dlouhé písečné pláže. Do hlavního města ostrova – Palmy – se dostanete linkovými autobusy. Upravená pobřežní promenáda hojně osázená palmami s množstvím obchodů, barů a restaurací vybízí k procházkám a příjemnému posezení. Stovky hotelů hostí každoročně desetitisíce návštěvníků z celé Evropy. Uličky plné barů, zahradní restaurace a diskotéky pulzují až do časných ranních hodin. Transfer z letiště: cca 20 minut.

Cala D’Or

„Zlatý záliv“ Cala D’Or leží na jihovýchodě ostrova a je oblíbeným letoviskem s nově upravenými pěšími zónami s kavárnami, restauracemi a obchody. Většinou nízké bílé stavby v maurském a tradičním španělském stylu jsou zasazené do piniových hájů a kvetoucích zahrad, dobře zapadají do okolní krajiny. Poblíž centra se nachází také oblíbený mezinárodní jachtařský přístav. Neopakovatelnou atmosféru mají vyjížďky v člunech podél malebného pobřeží s krásnými zálivy a malými zátokami s osamělými písečnými plážemi. Pláže v Cala d’Or a jeho okolí jsou situovány zejména v malých zátokách. Letovisko nabízí dobré podmínky pro potápění, můžete zde hrát tenis nebo si vyjet na koni do okolí. Golfové hřiště je vzdáleno jen 8 km. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Porto Cristo / Cala Mandía

Porto Cristo je původně malé rybářské městečko s malebným přístavem a příjemnou atmosférou. Ke zdejším zajímavostem patří především jeskyně Cuevas del Drach a mořské akvárium. Klidné středisko s malebnou pláží Cala Mandía leží 4 km jižně od Porto Crista. Transfer z letiště: cca 70 minut.

Porto Colom / Calas de Mallorca

Porto Colom je původní rybářské přístavní městečko, které si zachovalo mnoho ze své původní malebné atmosféry. Moderní prázdninové středisko Calas de Mallorca vzniklo v posledních letech. Leží v jedné z nejkrásnějších oblastí východní části ostrova, cca 10 km jižně od Porto Crista. Toto oblíbené turistické centrum nabízí množství obchodů, barů, restaurací, kaváren i diskoték. Pobřeží je lemováno skalami a jsou zde nádherné zálivy s čistou průzračnou vodou. Sportovně vyžít se můžete například jízdou na kole nebo na koni. Transfer z letiště: cca 70 minut.

S’Illot / Sa Coma / Cala Millor

Letovisko S’Illot si dodnes uchovává svou původní atmosféru a kontrastuje tak s moderním a pulzujícím střediskem Sa Coma. Obě místa jsou spojena mezi sebou a se sousední Cala Millor minivláčkem a nabízejí příjemné a nenucené prázdninové prostředí, několik písečných pláží a dobré podmínky pro dovolenou s dětmi. Za návštěvu stojí i jen několik kilometrů vzdálená vesnice Son Servera. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Cala Millor je oblíbená především pro svou dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, kde je vhodné koupání pro děti. Pěší zóna vybízí k příjemným procházkám a nákupům. Pro sportovně založené hosty je zde řada příležitostí věnovat se svému koníčku. V oblasti Cala Millor se díky vysokému standardu ubytování nachází řada kurtů na tenis a squash. Můžete si zde také bez obtíží rezervovat hodiny jízdy na koni nebo si zapůjčit jízdní kolo a podniknout výlety do blízkého okolí. V blízkosti se nachází několik golfových hřišť.

Cala Ratjada

Nachází se v hezkém zálivu na severovýchodě ostrova. Oblíbené turistické letovisko s malebným přístavem, promenádou, restauracemi, obchody a bary. Transfer z letiště: cca 90 minut.

Cala Mesquida

Klidná oblast Cala Mesquida se nachází v severovýchodní části ostrova. Krásná zátoka s pláží nabízí mnoho možností vodních sportů. Transfer z letiště: cca 100 minut.

C’an Picafort / Alcúdia

C’an Picafort patří již po dlouhá léta k nejoblíbenějším mallorským letoviskům. Obyvatelé hlavního města Mallorky zde mají své letní domy s krásnými zahradami a piniovými háji. Podél dlouhé písečné pláže se táhne pobřežní promenáda s kavárnami, restauracemi a bary. V centru střediska najdete moderní obchody a butiky. Zajímavá je návštěva přírodní rezervace S’Albufera, letoviska a starého římského města Alcúdie nebo projížďka po příjemné severomallorské krajině. Na severu Mallorky se nachází záliv Alcúdia, který se v posledních letech stal nejmodernějším turistickým střediskem ostrova. Pláž měří 16 km a je nejdelší na Mallorce. Nabízí dobré možnosti pro vodní sporty a je díky své šířce a mělké vodě zvláště vhodná pro děti. Pobřeží porostlé borovicemi od C’an Picafortu do Puerto de Alcúdia láká k dlouhým procházkám. V obou centrech se nacházejí restaurace, kavárny, bary a obchody. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Další informace

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 206 termínů

Celkem 206 termínů

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000