crosssearch

Španělsko Španělsko - Mallorca

Římané ji pojmenovali „major“ – jako největší ostrov Baleár. Dnes se pyšní názvem „perla Středomoří“ nebo „královna mezi Baleáry“. Mallorca je největší a nejrozmanitější z Baleárských ostrovů. Na ploše téměř 7x větší, než je rozloha Prahy, najdeme vše, co může skrývat celý kontinent. Impozantní hory na západě, průsmyky, říčky, úrodné nížiny a všudypřítomné moře a pláže. Právě rozmanitost pobřeží a pláží je to, co Mallorku činí jedinečnou. Krátké vzdálenosti umožňují poznání celého ostrova a jeho bohaté historie, která ovlivnila nejenom Baleáry, ale i celý Pyrenejský poloostrov.

Pokud máte rádi dlouhé pláže, spoustu zábavy a noční život, pak je pro vás ideálním místem 6 km dlouhá pláž v těsné blízkosti Palmy a letoviska El Arenal a Playa de Palma. Hlavní město je na dosah jak autobusem, tak i taxíkem. Kdykoliv si můžete vychutnat jeho památky, obchody a noční život. Pokud vás přitahuje pravý opak, můžete strávit dovolenou na východním pobřeží s množstvím malých pláží mezi skalisky, daleko od ruchu města a velkých letovisek. Kompromisem jsou menší letoviska.

Na Mallorce rozhodně nevynechejte

Palma de Mallorca
Dominantou Palmy je samozřejmě majestátní pozdně – gotická katedrála La Seo z 13. století, která byla postavena na důkaz vítězství křesťanství na místě bývalé maurské mešity. Zcela dokončena byla však až v 17. století. Existuje zajímavá legenda o vzniku této katedrály. Když plul král Jakub I. se svou flotilou k Baleárským ostrovům, zastihla ho na moři obrovská bouře. Mezi posádkou vládl zmatek a strach ze smrti. Jakub se začal na palubě modlit k Panence Marii. Poté bouře náhle ustala a král slíbil své zachránkyni krásnou katedrálu na nejhezčím místě ostrova. Jak slíbil, tak učinil. Dnes se Palma pyšní stavbou, která patří k pěti nejkrásnějším katedrálám ve Španělsku. Nevynechejte také Almudainu, což je bývalá arabská pevnost, později rezidence aragonských králů, sloužící dnes španělskému králi Juanu Carlosovi v době jeho pobytu na ostrově jako úřední sídlo. Dnešní průčelí paláce (15. století) tyčící se nad zahradou S’Hort del Rei (Královská zahrada) v sobě spojuje maurské a křesťanské prvky. Arkádami zdobené nádvoří s gotickou kaplí svaté Anny pochází ze 13. století. Podívejte se také na Castillo Bellver. Jde o elegantní kruhovou stavbu se strohými zdmi a světlým nádvořím, členěnými poschoďovými lodžiemi, která se tyčí nad městem. Královský hrad, dokončený v roce 1309 za krále Jakuba II., sloužil v pozdějších stoletích jako pevnost a vězení. Nejkrásnější pohled na město se odtud naskýtá pozdě odpoledne. Na závěr náročného dne si prohlédněte Lonju (La Llonja) – námořní burzu v Palmě de Mallorca, vystavěnou v letech 1426–1451, která je mistrovským dílem Guillerma Sagrery. Velká, bohatě zdobená gotická okna osvětlují elegantní vnitřní prostor (24 x 40 metrů) se šesti spirálovitě točenými sloupy nesoucími klenbu. Lonja slouží jako reprezentační prostory pro výstavy starého i moderního umění.

Praktické tipy

Z místní kuchyně doporučujeme Typickou místní pochoutkou je polévka (sopa mallorquín) – silný a hustý vývar s masem, zeleninou a kousky bílého chleba. Studenou polévku z rajčat, paprik, okurek a cibule (gazpacho) doporučujeme za parných letních dní – je velmi osvěžující. Vegetariáni by jistě ocenili tumbet – zeleninový guláš z lilků, rajčat, cibule a brambor. Frito mallorquín je smažené jídlo, které se připravuje z různých druhů vnitřností a zeleniny. Oblíbeným jídlem je selátko na rožni (asados de lechona) nebo vepřové se zelím (lomo con col). Mallorskou specialitou je místní tmavý chléb (pa amb oli), potřený olivovým olejem a dužinou z rajských jablíček, ke kterému se podávají sušená šunka (jamón serrano), olivy (aceitunas), sýr (queso) či klobása (chorizo). Mezi typické místní pochoutky patří i domácí majonéza, která se podává s bílým chlebem či masem.

Golf

Všechna golfová hřiště na Mallorce splňují mezinárodní standardy. Jsou velmi kvalitní, se službami na vysoké úrovni. Většinou leží v blízkosti krásného pobřeží uprostřed středomořské flóry. Na Mallorce je 20 golfových hřišť s celoročním provozem. Pro zájemce nabízíme golfový balíček v hotelech Son Caliu a Nixe Palace.

18jamková:
Golf Alcanada – 72 par www.golf-alcanada.com
Golf Maioris – 73 par www.golfmaioris.com
Golf Park Puntiro – 71 par www.golfparkmallorca.com
Golf Santa Ponsa I+II – 72 par www.habitatgolf.es
Golf Son Antem Este+Oeste – 72 par www.marriott.com/pmigs
Golf Son Muntener – 72 par www.sonmuntenergolf.com
Golf Son Termens – 72 par www.golfsontermens.com
Golf de Andratx – 72 par www.golfdeandratx.com
Golf de Canyamel – 73 par www.canyamelgolf.com
Golf de Capdepera – 72 par www.golfcapdepera.com
Golf de Poniente – 72 par www.ponientegolf.com
Pula Golf – 71 par www.pulagolf.com
Real Golf de Bendinat – 72 par www.realgolfbendinat.com
Son Vida Golf – 72 par www.sonvidagolf.com
Vall D´or Golf – 71 par www.valldorgolf.com

9jamková:
Golf Santa Ponsa III. – 72 par www.habitatgolf.es
Golf Son Servera – 72 par www.golfsonservera.com
Golf de Pollensa – 72 par www.golfpollensa.com

Paguera / Camp de Mar

Tato oblíbená prázdninová oblast, situovaná do zvlněné krajiny uprostřed piniových hájů, leží na jihozápadě Mallorky. V zálivu Paguery se mírně svažují do moře dvě pláže s možnostmi koupání a s bohatou nabídkou vodních sportů. V centru Paguery je pěší zóna – boulevar, na kterém se nachází mnoho obchodů, restaurací, barů a diskoték, které lákají návštěvníky k příjemnému prožití večera. Příroda v okolíPaguery poskytuje dobré možnosti k procházkám, jízdám na kole nebo na koních. Pro sportovně založené hosty jsou k dispozici tenisové kurty, stáj s koňmi a golfové hřiště. Menší středisko Camp de Mar je vzdálené 3 km od Pagery. Hlavní město Palma je vzdáleno cca 24 km. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Santa Ponsa

Toto velmi oblíbené prázdninové středisko se nachází necelých 20 km od hlavního města Palmy. V zálivu Santa Ponsa se rozkládá pěkná písečná pláž s ideálními podmínkami ke koupání. Městečko je plné obchůdků, barů a restaurací a v hlavní sezoně pulzuje rušným životem. Je odtud spojení linkovými autobusy do hlavního města. Tato oblast je velmi oblíbená zvláště u golfistů pro snadnou dosažitelnost golfových hřišť. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Son Caliu / Palmanova / Magaluf

Son Caliu, Palmanova a Magaluf leží do 15 km od hlavního města Palma,které je velmi dobře dosažitelné linkovými autobusy. K překrásným procházkám vybízejí především nově upravená pobřežní promenáda a dvě písečné pláže nabízející velmi dobré možnosti ke koupání. Najdete zde také řadu obchůdků, barů a restaurací. Nejen pro malé návštěvníky jsou zde vodní parky. Část Magaluf je známá rušným nočním životem. Transfer z letiště: cca 30 minut.

Port Adriano

Menší středisko vzdálené 18km od hlavního města Palma de Mallorca. Naleznete zde krásný přístav s jachtami a malebnou pláž. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Cala Mayor

Středisko v těsné blízkosti hlavního města Palmy, kam je výborné autobusové spojení. Nachází se zde nadace známého malíře J. Miró a má zde také letní sídlo španělská královská rodina. Transfer z letiště: cca 25 minut.

Palma de Mallorca / Playa de Palma / El Arenal / C’an Pastilla

Nejznámější letoviska na Mallorce leží v blízkosti letiště podél několik kilometrů dlouhé písečné pláže. Do hlavního města ostrova – Palmy – se dostanete linkovými autobusy. Upravená pobřežní promenáda hojně osázená palmami s množstvím obchodů, barů a restaurací vybízí k procházkám a příjemnému posezení. Stovky hotelů hostí každoročně desetitisíce návštěvníků z celé Evropy. Uličky plné barů, zahradní restaurace a diskotéky pulzují až do časných ranních hodin. Transfer z letiště: cca 20 minut.

Cala D’Or

„Zlatý záliv“ Cala D’Or leží na jihovýchodě ostrova a je oblíbeným letoviskem s nově upravenými pěšími zónami s kavárnami, restauracemi a obchody. Většinou nízké bílé stavby v maurském a tradičním španělském stylu jsou zasazené do piniových hájů a kvetoucích zahrad, dobře zapadají do okolní krajiny. Poblíž centra se nachází také oblíbený mezinárodní jachtařský přístav. Neopakovatelnou atmosféru mají vyjížďky v člunech podél malebného pobřeží s krásnými zálivy a malými zátokami s osamělými písečnými plážemi. Pláže v Cala d’Or a jeho okolí jsou situovány zejména v malých zátokách. Letovisko nabízí dobré podmínky pro potápění, můžete zde hrát tenis nebo si vyjet na koni do okolí. Golfové hřiště je vzdáleno jen 8 km. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Porto Cristo / Cala Mandía

Porto Cristo je původně malé rybářské městečko s malebným přístavem a příjemnou atmosférou. Ke zdejším zajímavostem patří především jeskyně Cuevas del Drach a mořské akvárium. Klidné středisko s malebnou pláží Cala Mandía leží 4 km jižně od Porto Crista. Transfer z letiště: cca 70 minut.

Porto Colom / Calas de Mallorca

Porto Colom je původní rybářské přístavní městečko, které si zachovalo mnoho ze své původní malebné atmosféry. Moderní prázdninové středisko Calas de Mallorca vzniklo v posledních letech. Leží v jedné z nejkrásnějších oblastí východní části ostrova, cca 10 km jižně od Porto Crista. Toto oblíbené turistické centrum nabízí množství obchodů, barů, restaurací, kaváren i diskoték. Pobřeží je lemováno skalami a jsou zde nádherné zálivy s čistou průzračnou vodou. Sportovně vyžít se můžete například jízdou na kole nebo na koni. Transfer z letiště: cca 70 minut.

S’Illot / Sa Coma / Cala Millor

Letovisko S’Illot si dodnes uchovává svou původní atmosféru a kontrastuje tak s moderním a pulzujícím střediskem Sa Coma. Obě místa jsou spojena mezi sebou a se sousední Cala Millor minivláčkem a nabízejí příjemné a nenucené prázdninové prostředí, několik písečných pláží a dobré podmínky pro dovolenou s dětmi. Za návštěvu stojí i jen několik kilometrů vzdálená vesnice Son Servera. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Cala Millor je oblíbená především pro svou dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, kde je vhodné koupání pro děti. Pěší zóna vybízí k příjemným procházkám a nákupům. Pro sportovně založené hosty je zde řada příležitostí věnovat se svému koníčku. V oblasti Cala Millor se díky vysokému standardu ubytování nachází řada kurtů na tenis a squash. Můžete si zde také bez obtíží rezervovat hodiny jízdy na koni nebo si zapůjčit jízdní kolo a podniknout výlety do blízkého okolí. V blízkosti se nachází několik golfových hřišť.

Cala Ratjada

Nachází se v hezkém zálivu na severovýchodě ostrova. Oblíbené turistické letovisko s malebným přístavem, promenádou, restauracemi, obchody a bary. Transfer z letiště: cca 90 minut.

Cala Mesquida

Klidná oblast Cala Mesquida se nachází v severovýchodní části ostrova. Krásná zátoka s pláží nabízí mnoho možností vodních sportů. Transfer z letiště: cca 100 minut.

C’an Picafort / Alcúdia

C’an Picafort patří již po dlouhá léta k nejoblíbenějším mallorským letoviskům. Obyvatelé hlavního města Mallorky zde mají své letní domy s krásnými zahradami a piniovými háji. Podél dlouhé písečné pláže se táhne pobřežní promenáda s kavárnami, restauracemi a bary. V centru střediska najdete moderní obchody a butiky. Zajímavá je návštěva přírodní rezervace S’Albufera, letoviska a starého římského města Alcúdie nebo projížďka po příjemné severomallorské krajině. Na severu Mallorky se nachází záliv Alcúdia, který se v posledních letech stal nejmodernějším turistickým střediskem ostrova. Pláž měří 16 km a je nejdelší na Mallorce. Nabízí dobré možnosti pro vodní sporty a je díky své šířce a mělké vodě zvláště vhodná pro děti. Pobřeží porostlé borovicemi od C’an Picafortu do Puerto de Alcúdia láká k dlouhým procházkám. V obou centrech se nacházejí restaurace, kavárny, bary a obchody. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Další informace

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 323 termínů

Celkem 323 termínů

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000