crosssearch

Spojené Arabské Emiráty Spojené Arabské Emiráty

Pokud si představíte moderní a architektonicky odvážné luxusní hotely, výškové administrativní budovy, komplexy obchodních center v blízkosti bohatě zdobených mešit a svěže zelené parky přecházející v pouště nemající konce, pak jste se právě přenesli do Spojených arabských emirátů. Koupání v průzračném moři Arabského zálivu je zde možné díky příznivému klimatu po celý rok a krásné místní pláže se mohou pochlubit jemným bílým pískem. Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi emirátů v severovýchodní části Arabského poloostrova, které spojuje bohatství spojené s těžbou ropy a dalšími obchodními aktivitami, ale i kulturní a historické tradice.

Abu Dhabi je největší z emirátů, jeho střediskem je stejnojmenné město, které je spolu s Dubají největším kulturním, historickým a obchodním centrem oblasti. Dubaj je nejznámější z emirátů a jeho stejnojmenné centrum nabízí velké množství sportovních, kulturních a společenských aktivit. Dubaj je ideálním místem pro nákupy a ze stejného důvodu se zde zastavují desítky tisíc turistů při svých cestách z Asie.

K Dubaji patří i oblast Jumeirah s dlouhou písečnou pláží a několika hotely, které patří k nejluxusnějším na světě. Jedinečné zážitky si také odnesete z velbloudích závodů nebo pouštního safari, které v Dubaji můžete navštívit. Emiráty Sharjah a Ajman jsou vhodné pro všechny, kteří dávají přednost klidnějšímu odpočinku. Jejich dlouhé písečné pláže a blízkost kosmopolitní Dubaje jsou ideální kombinací. Sharjah je navíc historickým a duchovním centrem celé oblasti, což se odráží i v poměrně nejstriktnějším respektování učení islámu (v emirátu je např. zcela zakázán prodej a konzumace alkoholu na veřejných místech). Ras Al Khaimah je emirátem, který leží v podhůří hor, a díky tomu, že je položen částečně stranou od ruchu velkoměst, si nejvíce ze všech emirátů uchoval životní styl ještě před několika desítkami let typický pro celou oblast. Poskytování veškerých služeb, čistota i bezpečnost jsou v SAE na skutečně vysoké úrovni. To z nich dělá spolu s fascinujícími kontrasty a skvělým koupáním jedno z turisticky nejprestižnějších a nejatraktivnějších míst na světě.

Rozhodně nevynechejte

Většina z nás si matně vzpomíná, že „Země, kde zítra znamená včera“ od nás ležela východním směrem, a musíme konstatovat, že v tomto se za léta tolik nezměnilo, jenom se posunula o něco více na jih. To, co zůstalo v myslích budovatelů světlých zítřků zbožným přáním, se v lůně zatuchlého feudalismu podařilo docela úspěšně realizovat, takže pokud můžeme poradit, co nevynechat, tak je to zcela jistě pohled do budoucnosti – ať už budoucnost představuje zasněžená sjezdovka uprostřed písečné roviny rozpálené na 40 stupňů, legendární „plachetnice“ – hotel Burj Al Arab, nebo umělé ostrovy ve tvarech palmy či zeměkoule. Výlety do pouště patří ke koloritu všech arabských zemí, ale k velice zajímavým zážitkům (a nejen pro odborníky) patří návštěva stájí nejbohatších šejchů země, kde se ve výjimečných podmínkách připravují výjimeční koně této planety na další dostihové boje. V neposlední řadě musíme vzpomenout Spojené arabské emiráty jako centrum nakupování (a vzhledem k jejich poloze mezi Evropou a Asií víc než ideální), kde se můžete nechat zlákat omamnou vůní koření, oslepujícím leskem zlata nebo zvukem těch nejvýznamnějších značek světa módy.

Praktické tipy

Když mluvíme o Dubaji jako o křižovatce kultur, tak nesmíme vynechat význam Dubaje jako jedné z důležitých kulinářských křižovatek. Kromě tradičních jídel můžete ochutnat speciality ze všech končin Indie a jihovýchodní Asie, vynikající libanonskou kuchyni, ale i další exotická jídla a nápoje. Zážitkem je určitě i posezení v tradiční čajovně u silného sladkého čaje, orientálních sladkostí a hlavně nezbytné šíši – tradiční vodní dýmky.

Pouštní země na březích Perského zálivu je stále častějším cílem cestovatelů. Většina návštěvníků sem jezdí v období evropské zimy za teplem, příjemným koupáním a výhodnými cenami nákupů. Dojem snad úplně každého, kdo poprvé zavítá do Spojených arabských emirátů, je překvapení z čistoty, pořádku, bezpečnosti a z překvapivě vysoké úrovně služeb. Zaručené celoroční koupání na udržovaných bílých plážích s palmami na březích Indického oceánu toto příjemné překvapení jen umocní. Supermoderní architektura, kouzlo orientálních bazarů, procházky večerními prosvětlenými uličkami nadchnou každého. Čisté moře, nezapomenutelné výlety do pouště, lyžování na písečných dunách, potápění, luxusní obchody s oděvy, šperky a elektronikou, to vše Vám mohou emiráty dopřát a prožijete tak dovolenou, na kterou se nezapomíná.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000