crosssearch

Tanzánie Tanzánie

Tanzanie, dříve Tanganjika, je největší zemí východní Afriky. Tanzanie je proslulá zejména svými národními parky, bohatými na exotickou flóru a faunu. K nim patří národní park kráteru Ngorongoro, který je právem považován za osmý div světa. Park je domovem mnoha divokých zvířat včetně lvů, nosorožců i slonů. Dalším místem, které nesmíte při návštěvě Tanzanie vynechat, je národní park Serengeti. Název Serengeti v jazyce Masajů znamená „nekonečná pláň“. Serengeti leží mezi Ngorongoro a keňskou hranicí a sahá až téměř k jezeru Victoria. Při safari můžete obdivovat lvy, slony, leopardy, nosorožce a další druhy zvěře černé Afriky.

Tanzanie se pyšní také nejvyšší horou Afriky, Kilimandžárem neboli Uhuru Peak, horou svobody. Východ či západ slunce nad Kilimandžárem je úchvatným zážitkem, který popsali velikáni světové literatury. Na území Tanzanie jsou savany, pouště, polopouště, jezera i překrásné pláže Indického oceánu. K Tanzánii patří i překrásný ostrovní ráj Zanzibar, který je perlou indického oceánu.

Vstupní formality do Tanzánie

Vstupní vízum, které lze vyřídit po příletu na Zanzibar za poplatek 50,- USD. Nutná zpáteční letenka a pas s platností 6 měsíců po návratu. Při odletu ze zěmě se platí i tzv. odletová taxa ve výši 30USD a bezpečnostní poplatek 8USD.

Obecné incormace pro pobyt v Tanzánii

Úřední jazyky jsou svahilština a angličtina.

Časový posun: + 2 hodiny oproti středoevropskému času.

Tanzánie - měna: Tanzanský šilink (TZS), 1,- USD je přibližně 1.000 TZS.

Tanzánie - elektrické napětí: 230 – 240 V, zásuvky anglického typu s třemi kolíky. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

Očkování / prevence v Tanzánii

Pro vstup na pevninu Tanzanie (ne Zanzibar) je vyžadováno platné očkování proti žluté zimnici, které musí být vyznačeno v mezinárodním očkovacím průkazu. Doporučuje se i užívání antimalarik, případně jsou doporučena další očkování. Pro podrobné informace a doporučení kontaktujte prosím svého lékaře nebo nejbližší ordinaci cestovní medicíny.

Podnebí v Tanzánii

Oblast tropického klimatu. Období leden až březen je považováno za nejvyšší sezonu se stálejším počasím a průměrnými teplotami 28°C – 32°C. Nejteplejší a nejsušší měsíce jsou říjen až březen. Období květen - listopad s průměrnými teplotami 24°C – 28°C je považováno za nižší sezonu s proměnlivějším počasím a výrazně větším počtem srážek. Teplota moře neklesá pod 24°C a vlhkost vzduchu je relativně vysoká.

Voda v Tanzánii

Voda tekoucí v hotelech je hygienicky čistá, ale nesmí se používat k pití ani k čištění zubů.

Tanzánie - suvenýry

Koření, dřevořezby, figurky.

Sportovní aktivity v Tanzánii

Nabízené druhy sportů najdete v popisu jednotlivých hotelů. U většiny hotelů je v okolí potápěčské centrum.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000