crosssearch

Thajsko Thajsko

Thajsko je tropická země hor, deštných lesů, rýžových polí, obrovských soch Buddhy a kilometrů písečných pláží. Slunce se na vás bude usmívat v jakoukoliv roční dobu. Koupání v tyrkysově modrém moři si můžete užívat celoročně.

Nejkrásnější pláže s jemným světlým pískem se nacházejí především na ostrovech jižního Thajska. K nejpopulárnějším letoviskům patří rušná Pattaya s bohatým denním i nočním životem. Pobřeží Andamanského moře vévodí klidné letovisko Krabi s písečnými plážemi a unikátní tropickou vegetací. Největším a nejnavštěvovanějším thajským ostrovem je Phuket, klidný ostrov Samui láká především svými dlouhými písečnými plážemi lemovanými kokosovými palmami. Zde nenaleznete rušné noční podniky, ale opravdový klid a útěk před každodenním stresem.

Thajsko však nejsou pouze pláže, při návštěvě této rozmanité země můžete ochutnat jednu z mnoha místních specialit výborné thajské kuchyně. Absolvovat byste měli alespoň jednou za svůj pobyt i tradiční thajskou masáž. milovníkům poznání Thajsko nabízí bezpočet přírodních i kulturních zajímavostí.

Severně od Samui leží romantický, klidný ostrov Ko Phangan s ideálními podmínkami pro šnorchlování a potápění. Rušný noční život zde však nehledejte. Mezi další velmi oblíbené ostrovy patří největší thajský ostrov Phuket, který leží na pobřeží Andamanského moře. K nejrušnějším a nejoblíbenějším oblastem ostrova patří bezesporu proslulý Patong Beach. Pokud upřednostňujete klidnější dovolenou, zvolte raději některou z klidnější oblastí ostrova jako Bang Tao či Kamala Beach. U okolních ostrovů jsou také dobré podmínky pro potápění. Vnitrozemí ostrova se může pochlubit národními parky s panenskými deštnými pralesy. Přibližně hodinu jízdy severně od Phuketu, na pevnině omývané Andamanským mořem, leží klidné letovisko Khaolak s nádhernou několik kilometrů dlouhou písečnou pláží. Oblast je rájem potápěčů a milovníků klidné dovolené. Snadno dostupné jsou také nejznámější potápěčské lokality na ostrůvcích Koh Similan či Ko Surin.

Bangkok

Návštěva Thajského království by nebyla úplná bez zastávky v kosmopolitní metropoli Bangkoku. Oficiální název se skládá z 15 slov, používá se pouze zkrácená verze Krung Thep, Město andělů. Vedle do nebe se šplhajících mrakodrapů najdete muzea, chrámy a další pozůstatky thajské kultury. Ke klenotům hlavního města Thajského království patří Wat Phra Kaew se skvostnou sochou tzv. Smaragdového Buddhy, zhotovenou z krystalu jasposi nebo nefritu. Dalším proslulým chrámem je Wat Pho, nejstarší chrám v Bangkoku, s největší sklánějící se sochou Buddhy. K nezapomenutelným zážitkům patří prohlídka Velkého paláce, nákupy na Sukhumvit, projížďka loďkou po Chao Phraya či návštěva proslulého Patpongu, sídla neřesti.

O Thajsku se právem říká, že je to země úsměvů. Thajci jsou stále usměvaví, přátelští a pohostinní lidé. Země je tvořena rozdílnou krajinou a různými etnickými skupinami.

Thajsko je země sousedící s Malajsií na jihu, na východě s Laosem a Kambodžou a na západě s Myanmarem (Barmou), pevninu na západě omývá Andamanské moře a na východu Siamský záliv a Jihočínské moře.

Časový posun je v létě 5 hodin, v zimě 6 hodin, měna je Bath 0,65 Kč je cca 1 BTH.

Jižní Thajsko se doporučuje navštěvovat od listopadu do dubna, mimo toto období Vás zde mohou potkat monzunové deštíky, oblasti v okolí Bangkoku se dají navštěvovat po celý rok.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000