crosssearch

Turecko Turecko - Alanya

Město ve středomoří, rozsáhlé, živé a oblíbené prázdninové středisko, situované pod masivem Taurusu, s moderními hotely obklopenými svěží zelení. Historie Alanye sahá až do 13. století, později dar Marka Antonia pro egyptskou královnu Kleopatru.

Dnešní Alanye má nepřeberné množství kulturního a společenského vyžití, kde si na své přijde každý. Město dvou pláží které rozděluje skalnatý výběžek svažující se do moře s pevností lemovanou více než 150 malými věžičkami. Patří sem slunění na Kleopatřině pláži, historie a památky. Nikdo by si neměl nechat ujít Červenou věž, jeskyně Damlatas, jeskyně Dim, loděnici s mešitou a mnoho dalších skvostů tohoto města.

V centru Alanye naleznete mnoho úzkých uliček plných krámků, které láká turisty na výrobky z kůže, oblečení, koberce, koření, šperky a suvenýry. Také večerní a noční život v Alanyi, který se odehrává přímo v přístavu, může být plný pohody. Po setmění, kdy se rozzáří světla přístavních kaváren a rybích restaurací, si můžete pochutnat na některé z mořských specialit nebo navštívit jeden z nočních klubů či diskoték. Alanya leží ve východní části Turecké riviéry, 130 km od města Antalya, kde se nachází letiště.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 129 termínů

Celkem 129 termínů

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000