crosssearch

Turecko Turecko - Side

Side bývalo jedním z nejdůležitějších obchodních středisek v antice a nyní je populárním centrem pro dovolené. Zříceniny antického města rozkládající se na poloostrovním úbočí obklopený nádhernými písečnými plážemi. Bylo to také místo setkání Antonia a Kleopatry, stejně tak jako starověký Hélenistický přístav. Velkolepé antické pozůstatky jsou velmi zachovalé. V opevnění města je zachováno spousta věží a amfiteátr jenž byl schopen pojmout až 20 tisíc sedících diváků je nádhernou pamětihodností. Rozlehlé pláže v okolí města Side mírně svažují do teplé a čisté vody moře. Západním směrem od města se pláže táhnou do vzdálenosti 10 km a směrem na východ se rozkládají pod pobřežní komunikací až k městu Alanya. Díky vodním sportům, jako je widnsurfing, para sailing a mnohé další, se můžete přesunout do míst vzdálenějších od města, kde jsou také pláže mnohem méně navštěvovanější. V Side opravdu není nedostatek míst k nákupu, restaurací a barů. Obchody s pestrou nabídkou, příjemné hospůdky a široký výběr restaurací najdete na hlavní třídě a v přilehlých uličkách v centru města. V restauracích na pláži můžete ochutnat třeba mečouna a strávit tak kouzelný večer ve dvou. Noční život bude tak pestrý jak budete sami chtít, ať už si vyberete z celé škály barů či si půjdete zatančit na diskotéku. Kouzelná atmosféra malebného městečka s antickými památkami a překrásnými písečnými plážemi je příslibem dovolené plné příjemných zážitků. Obchodníci pojmenovali město “Side“, což znamená granátové jablko, které v Turecku symbolizuje bohatost a úrodnost.

Transfer z letiště cca 60 minut. Vzdálenost od letiště v Antalyi je asi 70 km.

Historické Side

Město, které bylo jedním z nejdůležitějších civilizací, které se stalo předním prázdninovým střediskem proslulé nejjemnějšími plážemi ze zlatavého písku v celém Turecku. Město, kde se setkáváte s historií doslova na každém kroku. Side dříve v místním jazyce znamenalo ”granátové jablko” vše co je zde k vidění, je dílem z doby říše Římské. Nejvýznamnější stavbou Side je divadlo. Mělo 49 řad sedadel, nad nimiž byla ještě galerie. Takto mohlo pojmout až 15 000 diváků. Divadelní budova se během let zřítila a dnes jsou v hromadě sutin vidět zbytky bohaté plastické výzdoby. Z jeho nejvyšších řad je krásný výhled do okolí na chrámy a širokou cestu, která dnes zasahuje i do nového města Side a na bývalý antický přístav. Ve městě je také archeologické muzeum, v němž jsou soustředěny zdejší nálezy - sochy, reliéfy, keramika, sklo a mince. Další významnou stavbou je byzantská bazilika, vystavěná z antického materiálu v 9. století. Ve městě, kromě četných památek, naleznete také velké množství obchodů se suvenýry, restaurace s nejrůznějšími pochoutkami, noční kluby a diskotéky.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 143 termínů

Celkem 143 termínů

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000