crosssearch

Venezuela Venezuela

Ostrov královny Markéty je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo bělostných pláží, lemovaných palmami, se stálým teplým podnebím a mírným Karibským mořem. Nejen ideální místo báječného odpočinku v prostředí karibského ráje, ale také brána k dalším kouzlům Venezuely, do delty Orinoka s jeho jedinečným biotopem, na pláně Canaimy s impozantními stolovými horami „tepuis“ a mohutnými vodopády, z nichž úchvatný, nejvyšší na světě Andělský vodopád - Salto Angel padá z výšky takřka jednoho kilometru. Isla Margarita nabízí ideální možnost odpočinkové dovolené a seznámení s neopakovatelnou tropickou přírodou Karibiku a Latinské Ameriky.

Isla Margarita (Markétin ostrov) je součástí jižní větve karibského souostroví Malých Antil. Na severu sousedí s anglofonní Grenadou, na východě s ostrovní republikou Trinidad a Tobago, na západě s ostrovy holandských Antil Cucacaem, Bonaire a Arubou. Na jihu leží venezuelské pobřeží Latinské Ameriky, od něhož je ostrov vzdálen necelých 50 km. Výhodou polohy ostrova ve srovnání s jeho karibskými sousedy je, že kromě ideálních podmínek pro odpočinek také poznávání.

Zejména oblasti delty řeky Orinoko a plošiny národního přírodního parku Canaima (zdejší stolové hory jsou geologicky příbuzné se Stolovou horou u Kapského města) jsou jedinečné ve světovém měřítku. Na západ od Isla Margarity leží nejrozsáhlejší karibský korálový atol Los Roques. Archipelag desítek drobných korálových ostrůvků je rájem pro potápěče a jachtaře. Za návštěvu ale stojí i pro krásné koupání a nedotčenou přírodu díky striktním ochranářským opatřením. Roku 1498 v této oblasti Karibiku přistál Kryštof Kolumbus a o rok později již na pevnině sídlili první španělští kolonisté.

Název Venezuela znamená Malé Benátky (Venezia). Vznikl díky tomu, že originální indiánská obydlí na kůlech nad vodou v oblasti přístavu Maracaibo a orinocké delty připomínala kolonizátorům i pozdějším obyvatelům této kouzelné země právě historické italské Benátky. V roce 1777 se území stalo součástí generálního kapitanátu Caracas. V roce 1811 vyhlásilo nezávislost jako Spojené státy venezuelské, ale bylo znovu obsazeno Španělskem, a tak nezávislost získala Venezuela až roku 1819 (do 1830 nejprve v rámci Velké Kolumbie ).

Od počátku jsou dějiny země poznamenány vnitropolitickou labilitou (občanské války, vzpoury, střídání civilních a vojenských vlád), ale od 60. let se situace poměrně stabilizovala. Pro hospodářství země je dlouhodobě nejdůležitější těžba a vývoz ropy. Země je největším producentem této suroviny v oblasti Latinské Ameriky. Česká republika je ve Venezuele známá jako vlast lidí, kteří do země přinesli zvyk pít pivo a založili první pivovar. Isla Margarita je skutečnou oázou ve vodách Karibiku. První kolonizátoři nebyli uchváceni jen místními nalezišti přírodních perel (Pinctacla Margaritifera), ale i mírností zdejšího klimatu a přírody, která kontrastuje s nezkrotnou divokostí přírody pevninské Venezuely. Ostrov je oázou klidu a příjemného podnebí a díky tomu se postupně stal oblíbeným cílem turistů z Evropy, Severní i Jižní Ameriky. Kromě nádherného koupání a zaručeně krásného počasí ostrov nabízí i výhodné nákupy, protože je bezcelní zónou. Nákupní střediska na okrajích hlavního města ostrova Porlamaru jsou hojně navštěvována především Venezuelci z pevniny a turisty z dalších blízkých zemí kontinentu. Podnebí ostrova je velmi stálé, vlhké a teplé tropické s minimálními teplotními rozdíly během roku a nevyhraněným obdobím dešťů, které bývají nejčastější mezi srpnem a říjnem. Průměrná teplota se pohybuje celoročně mírně nad 30°C. Isla Margarita je samosprávným administrativním celkem v rámci Venezuely. Spolu se sousedícími ostrovy Isla Coche a Cubagua tvoří venezuelský spolkový stát Nueva Esparta. Plocha ostrova je 940 km2. Geologicky jde vlastně o dva ostrovy, spojené úzkým písečným hrdlem v oblasti mangrovové laguny La Restinga. Turisticky přitažlivé pláže jsou v severovýchodní polovině ostrova. Díky turistickému ruchu ostrov disponuje velmi dobrou infrastrukturou a svým návštěvníkům nabízí srovnatelně vysokou úroveň služeb. V recepcích hotelů a při zajišťování turistických služeb se kromě španělštiny většinou můžete domluvit i anglicky.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera    Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera fischer  5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000