crosssearch

Venezuela Venezuela

Ostrov královny Markéty je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo bělostných pláží, lemovaných palmami, se stálým teplým podnebím a mírným Karibským mořem. Nejen ideální místo báječného odpočinku v prostředí karibského ráje, ale také brána k dalším kouzlům Venezuely, do delty Orinoka s jeho jedinečným biotopem, na pláně Canaimy s impozantními stolovými horami „tepuis“ a mohutnými vodopády, z nichž úchvatný, nejvyšší na světě Andělský vodopád - Salto Angel padá z výšky takřka jednoho kilometru. Isla Margarita nabízí ideální možnost odpočinkové dovolené a seznámení s neopakovatelnou tropickou přírodou Karibiku a Latinské Ameriky.

Isla Margarita (Markétin ostrov) je součástí jižní větve karibského souostroví Malých Antil. Na severu sousedí s anglofonní Grenadou, na východě s ostrovní republikou Trinidad a Tobago, na západě s ostrovy holandských Antil Cucacaem, Bonaire a Arubou. Na jihu leží venezuelské pobřeží Latinské Ameriky, od něhož je ostrov vzdálen necelých 50 km. Výhodou polohy ostrova ve srovnání s jeho karibskými sousedy je, že kromě ideálních podmínek pro odpočinek také poznávání.

Zejména oblasti delty řeky Orinoko a plošiny národního přírodního parku Canaima (zdejší stolové hory jsou geologicky příbuzné se Stolovou horou u Kapského města) jsou jedinečné ve světovém měřítku. Na západ od Isla Margarity leží nejrozsáhlejší karibský korálový atol Los Roques. Archipelag desítek drobných korálových ostrůvků je rájem pro potápěče a jachtaře. Za návštěvu ale stojí i pro krásné koupání a nedotčenou přírodu díky striktním ochranářským opatřením. Roku 1498 v této oblasti Karibiku přistál Kryštof Kolumbus a o rok později již na pevnině sídlili první španělští kolonisté.

Název Venezuela znamená Malé Benátky (Venezia). Vznikl díky tomu, že originální indiánská obydlí na kůlech nad vodou v oblasti přístavu Maracaibo a orinocké delty připomínala kolonizátorům i pozdějším obyvatelům této kouzelné země právě historické italské Benátky. V roce 1777 se území stalo součástí generálního kapitanátu Caracas. V roce 1811 vyhlásilo nezávislost jako Spojené státy venezuelské, ale bylo znovu obsazeno Španělskem, a tak nezávislost získala Venezuela až roku 1819 (do 1830 nejprve v rámci Velké Kolumbie ).

Od počátku jsou dějiny země poznamenány vnitropolitickou labilitou (občanské války, vzpoury, střídání civilních a vojenských vlád), ale od 60. let se situace poměrně stabilizovala. Pro hospodářství země je dlouhodobě nejdůležitější těžba a vývoz ropy. Země je největším producentem této suroviny v oblasti Latinské Ameriky. Česká republika je ve Venezuele známá jako vlast lidí, kteří do země přinesli zvyk pít pivo a založili první pivovar. Isla Margarita je skutečnou oázou ve vodách Karibiku. První kolonizátoři nebyli uchváceni jen místními nalezišti přírodních perel (Pinctacla Margaritifera), ale i mírností zdejšího klimatu a přírody, která kontrastuje s nezkrotnou divokostí přírody pevninské Venezuely. Ostrov je oázou klidu a příjemného podnebí a díky tomu se postupně stal oblíbeným cílem turistů z Evropy, Severní i Jižní Ameriky. Kromě nádherného koupání a zaručeně krásného počasí ostrov nabízí i výhodné nákupy, protože je bezcelní zónou. Nákupní střediska na okrajích hlavního města ostrova Porlamaru jsou hojně navštěvována především Venezuelci z pevniny a turisty z dalších blízkých zemí kontinentu. Podnebí ostrova je velmi stálé, vlhké a teplé tropické s minimálními teplotními rozdíly během roku a nevyhraněným obdobím dešťů, které bývají nejčastější mezi srpnem a říjnem. Průměrná teplota se pohybuje celoročně mírně nad 30°C. Isla Margarita je samosprávným administrativním celkem v rámci Venezuely. Spolu se sousedícími ostrovy Isla Coche a Cubagua tvoří venezuelský spolkový stát Nueva Esparta. Plocha ostrova je 940 km2. Geologicky jde vlastně o dva ostrovy, spojené úzkým písečným hrdlem v oblasti mangrovové laguny La Restinga. Turisticky přitažlivé pláže jsou v severovýchodní polovině ostrova. Díky turistickému ruchu ostrov disponuje velmi dobrou infrastrukturou a svým návštěvníkům nabízí srovnatelně vysokou úroveň služeb. V recepcích hotelů a při zajišťování turistických služeb se kromě španělštiny většinou můžete domluvit i anglicky.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s ultra-last-minute.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000